مشاور تولید محتوا

شکی نیست که محتوا قلب و روح یک تجارت است. تولید و انتشار محتوای باکیفیت و هدفمند به شما کمک می‌کند تا در بازار پررقابت تجارت‌های آنلاین از رقبای خود پیشی بگیرید و رونقی دوباره به کسب ‌و کارتان ببخشید.
چه صاحب یک استارتاپ باشید و چه مالک شرکتی بزرگ و جا افتاده، به دست آوردن منابع انسانی، پژوهشی و همچنین زمان کافی برای اجرای یک استراتژی تولید محتوای قدرتمند می‌تواند چالش‌برانگیز و دشوار باشد. در چنین شرایطی کمک گرفتن از یک مشاور تولید محتوا می‌تواند بسیار مؤثر و راه گشا باشد.

مشاور تولید محتوا کیست؟

مشاور تولیدمحتوا فردی خبره و با دانش کامل است که می‌تواند صفر تا صد فرایند تولید محتوا را برنامه‌ریزی و مدیریت کند. این فرد که تجربه‌ی زیادی در طراحی و تدوین استراتژی‌های بازاریابی محتوایی دارد به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا مسیر خود را در بازار تجارت‌های دیجیتالی پیدا کنند.
بسیاری از افراد گمان می‌کنند تولید محتوا یعنی نوشتن روزانه چند مطلب و پست کردن آن در شبکه‌های اجتماعی. در حالی که این تصور بسیار پیش پا افتاده و غیر علمی است.
تولید محتوا روشی مبتنی بر علم است. تلاش مشاوران تولید محتوا ایجاد رابطه‌ای دوستانه و دوطرفه میان مشاغل و مخاطبان آن‌ها با استفاده از تولید محتوای ارزشمند است؛ محتوایی که به درد مخاطبان بخورد و باری را از دوش آن‌ها بردارد.

مشاوره‌ی تولید محتوا به چه صورت انجام می شود؟

مشاوران در جلسات مشاوره‌ی تولید محتوا به ضرورت داشتن یک استراتژی محکم و قدرتمند بازاریابی محتوایی در کار و راهنمایی صاحبان مشاغل در این زمینه می‌پردازند.
لزوم داشتن یک وب‌سایت فعال، حضور پررنگ در شبکه‌های اجتماعی و داشتن ارتباط صمیمانه با مخاطبان بر کسی پوشده نیست. مشاوران در این جلسات علت‌های این الزام را برای مدیران شرکت‌ها و صاحبان کسب و کارها توضیح می‌دهند و راه و روش تولید محتوای مؤثر و مفید را هم به آن‌ها آموزش می‌دهند. شما در جلسات مشاوره با چرایی و چگونگی تولید محتوا برای کارتان آشنا می‌شوید، مزایا و فرصت‌های پیش رو را می‌شناسید و با چالش‌های این مسیر هم آشنا می‌شوید.

چرا به مشاور تولید محتوا نیاز داریم؟

اگر هنوز مطمئن نیستید که چرا به مشاور تولید محتوا نیاز دارید، ما برای شما دلایل بیشتری می‌آوریم.

  • برندسازی و مطرح کردن یک نام تجاری در بین رقبا کار آسانی نیست.

در بسیاری از موارد صاحبان مشاغل دیدگاه درستی نسبت به نام تجاری خود ندارند. در چنین شرایطی برندسازی کاری بسیار دشوار است. مشاوران تولید محتوا با پرسیدن سوال‌هایی از شما کمک می‌کنند تا به دیدگاه درستی نسبت به کسب و کار خود برسید و داستان برندتان را تعریف کنید.
جلسات مشاوره‌ی تولید محتوا باعث می‌شود تا پیام برند خود را پیدا کنید و بدانید دقیقاً چه می‌خواهید و قرار است به کجا برسید. در نتیجه‌ی این مشاوره و همکاری فرایند برندسازی برای شما به مراتب آسان‌تر خواهد شد.

  • زمان محدود است.

به عنوان صاحب یک برند چیزهای زیادی هست که باید روی آن‌ها تمرکز کنید. بنابراین فرصت کافی برای مطالعه درباره‌ی تولید محتوا و بازاریابی محتوایی ندارید. مشاوران تولید محتوا کاری می‌کنند تا در کم‌ترین زمان ممکن، بدون صرف انرژی و هزینه و بدون صرف زمان زیاد برای مطالعه و آموزش، تولید محتوا و فرایندهای بازاریابی محتوایی را درک کنید و با اصلی‌ترین مبانی آن آشنا شوید.

  • شما به ایده‌های تازه و دیدگاه شخصی خارج از فضای کاری خود نیاز دارید.

حتی اگر بهترین تیم تولید محتوا را هم در اختیار داشته باشید، گاهی لازم است نظر یک متخصص را درباره‌ی کارتان بدانید؛ متخصصی که از بیرون به شیوه‌ی کاری شما نظارت کند و ایده‌های تازه و جذابی را برای بهبود وضعیت بازاریابی محتوایی شما ارائه دهد.
دیدگاه این شخص ثالث (یعنی همان مشاور) همچنین به شما کمک می‌کند تا مشکلاتی را که تیم شما نادیده گرفته شناسایی کنید و درصدد رفع آن‌ها بربیایید.

  • مشاوران از نحوه‌ی انتشار محتوا و بهترین کانال‌های توزیع محتوا به‌طور دقیق اطلاع دارند.

مشاوران محتوا به شما کمک می‌کنند تا بهترین کانال‌های توزیع و انتشار محتوا را شناسایی کنید و محتوای خود را به‌نحو احسن به دست مخاطبان خود برسانید.
یک مشاور بازاریابی محتوا می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که از چه ابزار، چه پیام‌ها و کدام کانال‌ها استفاده کنید. آن‌ها به شما کمک می‌کنند محتوای خود را متناسب با هر پلتفرم تنظیم کنید تا مطمئن شوید که بازار هدف آنلاین خود را به درستی پیدا می‌کنید.

مشاور تولید محتوا چگونه به ما کمک می‌کند؟

یک مشاور تولید محتوا طیف گسترده‌ای از خدمات مشاوره را به مشتریان خود ارائه می‌کند. این فرد روش‌ها و راه حل‌های تولید بهترین محتوا برای رسیدن به اهداف تجاری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و در این زمینه‌ها به آن‌ها کمک می‌کند:

  1. آموزش تولید محتوا؛ آموزش اصول و مبانی تولید محتوا، آموزش کلیات تولید محتوا و اهمیت آن در تجارت
  2. استراتژی محتوا؛ بایدها، مزایا، چالش‌ها و راهکارها
  3. تولید محتوا؛ تولید محتوای باکیفیت، انواع محتوا، برندسازی و ...
  4. توزیع و انتشار محتوا؛ بررسی و معرفی برترین کانال‌های انتشار محتوا، بهترین زمان‌بندی توزیع محتوا و ...
  5. بهینه‌سازی محتوا؛ سئوی متن، کلمات کلیدی، آنالیز محتوا و ...

خدمات مشاوره‌ی تولید محتوا در «یک ‌محتوا»

تیم مشاوره‌ی «یک محتوا» با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و کارکشته در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را در مسیر رونق اقتصادی و پیروزی در رقابت‌های آنلاین قرار دهید.
ما با ارائه‌ی تمامی خدمات مشاوره‌ی تولید محتوا (از آموزش مبانی و اصول تولید محتوا گرفته تا تدوین استراتژی و نحوه‌ی بازاریابی محتوایی و ...) شما را در مسیر پر فراز و نشیب دیجیتال مارکتینگ همراهی می‌کنیم.