یک محتوا قصه‌گوی برند شماست.

محتوای استراتژی‌محور، ویراستاری شده و منطبق با اصول سئو را از یک محتوا بخواهید.

یک محتوا پلتفرمی برای سفارش، تولید و تدوین استراتژی محتواست. ما فضایی را ایجاد کرده‌ایم که تمامی افرادی که با محتوا سروکار دارند بتوانند از آن استفاده کنند. یک محتوا واسطه و رابط میان تولیدکنندگان محتوا، ویراستاران و سفارش‌دهندگان محتواست؛ بستری برای کسب درآمد خالقان محتوا و تأمین نیاز کارفرمایان به محتوای باکیفیت.

یک محتوا، کارخانه محتواست!

هر کارخانه چند ورودی مهم و یک خروجی اساسی دارد. در کارخانۀ محتوای یک محتوا، ما سه ورودی مهم داریم:

  • مشتریان یا سفارش‌دهندگان محتوا
  • نویسندگان یا تولیدکنندگان محتوا
  • ویراستاران

برایند و نتیجۀ برهم‌کنش این سه ورودی، خروجی مهم و اساسی کارخانه است: محتوای باکیفت و بی‌همتایی که قصه‌گوی برندهای ایرانی است.

یکی بود، یکی نبود... محتوا بود، اما محتوا نبود!

داستان یک محتوا از چالشی شخصی شروع شد: پیدا کردن شرکتی که تولید محتوای متنی را به آن بسپاریم. برای پیدا کردن شرکتی که محتوای باکیفیت، اصیل و مطابق با استانداردهای مد نظر ما را تولید کند، همه‌جا را گشتیم و با بعضی از اسم‌ورسم‌دارترین آدم‌ها و شرکت‌های تولید محتوا حرف زدیم و با آن‌ها همکاری هم کردیم. بااین‌حال آن‌چه به دست‌مان می‌رسید، به دل‌مان نمی‌نشست و نمی‌شد اسمش را تولید محتوا گذاشت. بیشتر مثل این بود که نویسنده محتواهای موجود در وب را برداشته باشد و دستی به سروگوشش کشیده باشد و با عوض کردن یک فعل و فاعل به اسم خودش ثبت کرده باشد. ما به دنبال اصالت و خلاقیت بودیم.

عجب گوهر کمیابی!

این بود که دست‌به‌کار شدیم و اولین قدم را برای ساخت پلتفرمی برداشتیم که سطح محتوای فارسی را ارتقا دهد.

اصلی‌ترین چالش ما این بود که مقیاس و معیار دقیقی برای سنجش کیفیت محتوای فارسی نداشتیم و نمی‌توانستیم به‌طور دقیق و مشخص بگوییم که فلان محتوا به چه علت خوب نیست و چرا محتوایی از محتوای دیگر بهتر است. پس اولین کار این بود که استانداردهایی را برای تولید محتوا تعریف و بر اساس آن نویسنده‌های مستعد، خلاق و مشتاق را جذب کنیم.

قدم بعدی: آموزش محتوانویسی

حالا وقت آن بود تا افرادی را هم که به نوشتن محتوا و ورود به این شغل علاقه داشتند، دریابیم و استانداردهای مد نظرمان را به‌صورت آموزش محتوانویسی حرفه‌ای در اختیار نویسندگان نوپا قرار دهیم. ما اعتقاد داریم که بهترین و مؤثرترین شیوۀ آموزش، آموزش حین کار است. بنابراین فراخوانی بزرگ دادیم و از علاقه‌مندان خواستیم تا به‌عنوان کارآموز سئو به یک محتوا بپیوندند. نتیجۀ این آموزش، تربیت صدها نویسندۀ خلاق و کاربلد در زمینه‌ی تولید محتوای متنی بود که هم‌اکنون مشغول کار هستند.

چرا کسی به ویراستارها توجه نمی‌کند؟

چالش مهم دیگری که ما با شرکت‌های تولید محتوا داشتیم این بود که متن‌ها ویراستاری نشده به دست ما می‌رسیدند. غلط املایی، اشتباه در دستور زبان، جمله‌بندی‌های ناشیانه و اشتباهاتی که اگر یک ویراستار مسلط و حرفه‌ای آن‌ها را می‌دید، محال بود اجازه دهد آن متن‌ها به دست کسی برسند.

پس ویراستارها کجا هستند؟ چرا کسی حواسش نیست که انتشار متن بدون ویراستاری معنایی ندارد؟

تصمیم گرفتیم که در کنار نویسنده‌های حرفه‌ای از ویراستاران هم دعوت به کار کنیم تا مطمئن باشیم، متنی که از یک محتوا بیرون می‌رود، متنی بدون اشکال و صددرصد بهینه است. ویراستاران در یک محتوا یکی از ارکان اصلی هستند که چرخدنده‌‌های این کارخانه بدون آن‌ها نمی‌چرخد.

چرا یک محتوا را برای سفارش تولید محتوا انتخاب کنید؟

وجود استراتژی دقیق محتوایی برای تولید محتوای استاندارد و خلاقانه ضروری است. وجه تمایز یک محتوا، تدوین استراتژی محتوایی، تقویم تولید محتوا دقیق و بهینه‌سازی محتوا از نظر اصول سئو است. محتوایی که یک محتوا به شما می‌دهد، محتوایی یکتاست که شما را نسبت به رقبا متمایز می‌کند.

تولید محتوا: خلق اثری هنری

محتوای باکیفیت و هنرمندانه، نه یک رؤیای دور از دست، بلکه دستاوردی است که یک محتوا به کمک نویسندگان بااستعداد، ویراستاران نکته‌سنج و متخصصان سئو توانمندش توانسته به آن دست یابد.

تا موفقیت فاصلۀ کمی مانده. کافی است ما را انتخاب کنید.