تولید محتوا فست فود

کافی است نگاهی به گذشته و تاریخچه‌ی غذای انسان بیندازیم تا ببینیم از زمان ظهور فست فود به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین انواع غذا، این سبک زندگی چگونه و با چه سرعتی در میان مردم رواج پیدا کرد. سرآشپزهای بزرگ دنیا هر روز غذاها، میان‌وعده‌ها و دسرهای متفاوتی را ایجاد و به دنیای فست فود معرفی می‌کنند. بنابراین طبیعی است که در چنین بازار پررقابتی روش‌های تبلیغات سنتی به قوت سابق عمل نمی‌کنند. پس چاره چیست؟ پاسخ ساده است: تولید و بازاریابی محتوا.
اگر شما هم صاحب یک رستوران فست فود هستید و می‌خواهید صدای خود را در این همهمه به گوش مشتری‌هایتان برسانید، با ما در یک محتوا همراه باشید.

تولید محتوای فست فود

اصول تولید محتوای فست فود

میدان رقابت‌های بازاریابی محتوایی برای فست فودها چیزی است مثل رقابت همین رستوران‌ها در ارائه‌ی خوشمزه‌ترین، باکیفیت‌ترین و خاص‌ترین همبرگر به مشتری. بله رقابت همین‌قدر تنگاتنگ است. برای پیروزی در چنین نبرد سختی باید اصول آن را بدانید و سنجیده عمل کنید. اما این اصول چه هستند؟

 • برای محتوای خود لحنی ثابت درست کنید و به آن پایبند باشید: این روزها برندها صدای مخصوص خودشان را دارند؛ صدایی انسانی که مشتریان آن‌ها آن را می‌شناسند و با آن ارتباط برقرار می‌کنند. لحن و صدای محتوای شما بخشی از هویت برند شماست.
 • متفاوت باشید: حالا دیگر صنعت فست فود آن‌قدر قدمت دارد که مشتری‌های شما ایده‌های قدیمی و کهنه شده‌ی تبلیغاتی را تشخیص دهند. سعی کنید با ایده‌های متفاوت، جذاب و هیجان‌انگیز خودتان را از رقبا متمایز کنید.
 • از قصه‌گویی استفاده کنید: هیچ‌چیز مثل یک داستان دوستانه و بامزه مخاطب شما را به هیجان نمی‌آورد. برای هر محتوا یک خط داستانی در نظر بگیرید و با مشتریان‌تان وارد تعاملی دوستانه شوید.
 • با رنگ‌ها بازی کنید: دنیای خوراکی دنیای رنگ‌هاست. رنگ‌ها اشتهای مخاطبان شما را بر می‌انگیزند و به آن‌ها انگیزه می‌دهند تا شما را دنبال کنند. محتوای رنگارنگ شما را بیش‌ازپیش به چشم مخاطب‌تان می‌آورد.
 • مخاطب را وادار به تعامل کنید: تعامل مخاطب با شما تنها راه موفقیت در این صنعت است. کاری کنید تا مخاطبان منفعل به جنب‌وجوش دربیایند و در قبال برند شما دست به اقدام بزنند.

اصول تولید محتوای فست فود

چرا تولید محتوای فست فود با یک محتوا

اگر نگاهی دوباره به اصولی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم بیندازید، متوجه می‌شوید که گنجاندن تمامی موارد بالا در همه‌ی محتواها کار چندان آسانی نیست. این کار نیازمند داشتن تجربه در زمینه‌ی تولید محتوا برای رستوران، دانش نویسندگی، دانش ابتدایی از بازار رستوران و فست‌فود، توان آنالیز رقبا و ایده‌پردازی خلاقانه است که از انرژی، توان، زمان و تخصص شما به‌عنوان مدیر یک فست فود خارج است.
تیم یک محتوا صفرتاصد تولید محتوای شما را به‌عهده می‌گیرد تا بدون نگرانی از پروژه‌های بازاریابی و تبلیغاتی‌تان، به کارهای مهم دیگرتان برسید. تیم ما بلافاصله بعد از عقد قرارداد همکاری، تحقیقات گسترده را در زمینه‌ی بازار رقابتی صنعت و رقبای شما شروع می‌کند. بعد از آن نوبت به شناسایی مخاطب‌ها و تعیین نیازها و خواسته‌های آن‌ها می‌رسد تا با تولید محتوای مناسب برای آن‌ها بتوانید اعتمادشان را جلب کنید.
در مرحله‌ی بعد، استراتژیست‌های محتوایی ما شروع به ایده‌پردازی می‌کنند تا محتوای شما محتوایی تازه و جذاب باشد که توجه مخاطبان را به خود جلب و نگاه‌ها را به شما خیره کند.

چرا تولید محتوای فست فود با یک محتوا

تخصص تولیدکنندگان محتوای فست فود

تولیدکنندگان محتوای فست فود چه دانش و تخصصی دارند؟ این افراد چگونه به کسب‌وکار شما کمک می‌کنند؟

 • دانش نویسندگی
 • ایده‌پردازی و طراحی کمپین‌های تبلیغاتی
 • شناخت بازار فست فود
 • توان تجزیه‌وتحلیل رقبا
 • آشنایی با صنایع غذایی
 • و ...

تولیدکنندگان محتوای تیم یک محتوا با داشتن تخصص و سال‌ها سابقه در زمینه‌ی تولید محتوا برای رسوران‌ها و فست‌فودها، به شما کمک می‌کنند تا مسیر پرفرازونشیب بازاریابی برای برندتان را آسان‌تر ومطمئن‌تر سپری کنید.

تخصص تولیدکنندگان محتوای فست فود

مخاطبان تولید محتوا فست فود

یکی از مهم‌ترین اقدامات پیش از نگارش محتوا برای هرکسب‌وکاری، شناخت دقیق مخاطبان آن و تجزیه‌وتحلیل انتظارات، توقعات و نیازهای آن‌هاست. مخاطبان وب‌سایت یا شبکه‌ی اجتماعی یک فست‌فود، مشتریان پروپاقرصی هستند که آن‌قدر فست‌فود را دوست دارند، که حاضر نیستند حتی در دنیای ارتباطات مجازی از آن دل بکنند. چنین مخاطبانی دوست دارند غذاهای خوش‌آب‌ورنگ شما را دائماً ببینند و هر روز چیز بیشتری را درباره‌ی این صنعت جذاب و خوشمزه بدانند. تولید محتوا برای این مخاطبان پیگیر و این طرفداران پروپاقرص کار پر ریسکی است. با این‌حال جای نگرانی نیست چون متخصصان دیجیتال‌مارکتینگ یک محتوا در تمام طول مسیر شناسایی و جذب این مخاطبان سخت‌گیر در کنار شما هستند.

مخاطبان تولید محتوا فست فود

نمونه تولید محتوا فست فود

به این متن که بخشی از محتوایی درباره‌ی راه‌اندازی یک فست‌فود است، توجه کنید:

«این روزها فست‌فود یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای وعده‌های غذایی است. همین محبوبیت در بین اقشار مختلف مردم باعث شده تا بسیاری از افراد به فکر تأسیس یک رستوران فست‌فود یا راه‌اندازی شعبه‌ای از یکی از برندهای مطرح فست‌فود بیفتند. سؤالی که برای بیشتر این افراد در ابتدای مسیر پیش می‌آید این است که این کار چقدر زمان می‌برد و چه مراحل اداری و حقوقی‌ای را باید طی کند؟
ما هم در ابتدای مسیر با همین سوال‌ها درگیر بودیم و کسی را نداشتیم که از او مشورت بگیریم به همین دلیل در پروسه‌ی ثبت و افتتاح با چالش‌های زیادی مواجه شدیم. همین امر باعث شد تا تصمیم بگیریم که تجربیات‌مان را با شما درمیان بگذاریم تا اگر قصد تأسیس یک فست فود را دارید، به مشکلاتی که ما برخوردیم، برخورد نکنید. ما در این مطلب صفرتاصد تأسیس یک رستوران غذاهای فست‌فودی را به شما آموزش می‌دهیم.»