تولید محتوای خبری

با ورود به سال ۱۴۰۰ و شیوع همه‌گیری کرونا، عادات مصرف‌کننده در سراسر جهان دستخوش تغییر شده است و کسب و کارهای مختلف برای بقای تجارتشان بیش از پیش به بازار آنلاین وابسته شده‌اند؛ این وابستگی چهره تولید محتوا را به شدت دگرگون کرده است. رسانه‌ها و سایت‌های خبری آنلاین می‌دانند که محتوا مهم‌ترین عامل جذب کاربر به سایت‌هایشان است و تولید محتوای خبری حرفه‌ای مهم‌ترین عاملی است که باید برایش سرمایه گذاری کنند. ما در یک محتوا ضمن استخدام کار آموز تولید محتوا آموزش همه جانبه به علاقه‌مندان، بهترین نیروهای تولید محتوای خبری را در اختیار دارد. با ما همراه باشید.

اصول تولید محتوای خبری

تولید محتوا نیاز به تخصص ویژه دارد و تولید محتوای خبری نیازمند تیمی از نویسندگان خلاق است. سایت خبری یک روزنامه آنلاین است و تولید محتوای خبری یک هنر است. برای نوشتن اخبار به روشی صحیح نیاز به ویژگی‌ها و مهارت‌های خاصی است. محتوای خبری به مخاطبان کمک می‌کند تا اطلاعات را به طور موثرتری دریافت کنند و برای دریافت این اطلاعات به صورت روزانه به سایت‌های مختلف خبری سر بزنند. یک خبر دارای هسته است و تمامی اخبار به این دو سوال پاسخ می‌دهند: چه اتفاقی افتاده است؟ دلیلش چه بوده است؟ برای تولید محتوای خبری گیرا باید از اصول خاصی پیروی کرد:

 • قابلیت جستجو در گوگل
 • ساختار به‌روز
 • توجه به تاریخ انتشار خبر
 • انتخاب منابع معتبر
 • اولویت بندی اخبار روز
 • توجه به اخبار محلی

اصول تولید محتوای خبری

چرا تولید محتوای خبری با یک محتوا

یک محتوا با بهره‌گیری از نویسندگان مجرب برای مخاطبان شما محتوای قابل اعتماد تولید می‌کند. مهم‌ترین ویژگی تولید محتوای خبری با یک محتوا این است که بر تولید و ارائه اطلاعات ارزشمند برای کاربران شما متمرکز است. نویسندگان یک محتوا علاوه بر تولید محتوای خبر، همزمان، برای سئو سایت شما نیز می‌نویسند. به این معنا که با تخصصشان در بهینه سازی کلمات کلیدی و عبارات کلیدی به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای شما را درک کنند و آن را معتبر شناسایی کنند. شما از طریق تولید محتوای خبری یک محتوا می‌توانید بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید. هر چه میزان بازدیدکنندگان سایت شما بیشتر باشد تعداد بیشتری آگهی جذب می‌کنید و در نتیجه درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

چرا تولید محتوای خبری با یک محتوا

تخصص تولیدکنندگان محتوای خبری

تولیدکنندگان محتوای خبری یک محتوای پیام شما را شفاف و با بیانی ساده به مخاطب منتقل می‌کنند. دشوارترین بخش تولید محتوای خبری جذب مخاطب خبر است. تولیدکنندگان محتوای خبری با بهره‌گیری از اصول و روش روزنامه‌نگاری و با استفاده از کلمات مناسب، اخبار را بسیار ساده و روان به مخاطب منتقل می‌کنند. این متخصصین به راحتی می‌توانند کاربران را تحت تاثیر قرار دهند، توضیحات کامل را بدون اینکه از حوصله کاربر خارج شود به آنها منتقل کنند و در عین حال جذابیت خبر را حفظ کنند و به سایت شما اعتبار بیشتری ببخشند. نویسندگان محتوای خبری با ایجاد استراتژی سئو در متن خبر، می‌توانند افزایش بازدید به سایت شما را بیشتر کنند و سایت شما را تبدیل به یک سایت خبری معتبر، به‌روز و درآمدزا کنند.

مخاطبان تولید محتوای خبری

قدرت مطبوعات در شکل دادن به فضای اطلاعاتی یک جمعیت بی‌نظیر است. رسانه‌ها و سایت‌های خبری به راحتی می‌توانند با استفاده از الگوهای روزنامه‌نگاری مخاطبان خود را مشخص کنند. از برخی جهات، مخاطب تولید محتوای خبری مشخص‌ترین و از پیش تعیین‌شده‌ترین مخاطب محتوای آنلاین است. یک سایت خبری از طریق ردیابی خوانندگان می‌تواند نیازها و موضوعات مورد علاقه و مورد توجه مخاطبان خود را شناسایی کند و براساس عوامل ذکر شده به تولید محتوای خبری بپردازد. یک محتوا به وسیله پاسخ به سوالات زیر، مخاطب شما را شناسایی می‌کند و برای مخاطبان خاص شما محتوای خبری تخصصی تولید می‌کند.

 • چه کسی محتوای سایت شما را مطالعه می‌کند؟ چه کسی به این موضوع علاقمند است؟ چه کسی نیاز به دانستن در مورد این موضوع دارد؟
 • چه نوع گزارشی برای مخاطب شما آموزنده یا مفید است؟ چه نوع اطلاعاتی مفید خواهد بود؟ مخاطبان از قبل در این باره این موضوع چه می‌دانند؟
 • از کجا می‌توانند به اطلاعات دیگر در خصوص یک موضوع مشخص دسترسی پیدا کنند؟
 • چه زمانی مخاطب باید این اطلاعات را بدست آورد (آیا این یک خبر فوری است یا چیزی است که پس از رویداد می‌توان در موردش مطلبی تحلیلی نوشت؟)
 • چرا مخاطب باید در خصوص این موضوع آگاهی کسب کند؟ چرا مخاطب به این موضوع اهمیت می‌دهد؟ گاهی اوقات مخاطب فقط می‌خواهد زمان‌هایی که در انتظار غذاست یا در صف انتظار ایستاده است خود را با خواندن یک خبر کوتاه سرگرم کند. بعضی اوقات مخاطب با سوال خاصی وارد سایت شما می‌شود (راه یافتگان المپیک ۲۰۲۱؟). برای پاسخ به هر یک از این سوالات باید از استراتژی‌های متفاوتی استفاده شود.

در ادامه نمونه‌ای از تولید محتوای خبری را مشاهده می‌کنید که توسط تیم تخصصی یک محتوا تهیه شده است.

مخاطبان تولید محتوای خبری

نمونه تولید محتوای خبری

چند ساختمان در شهر لیتن، واقع در استان بریتیش کلمبیا، درست پس از تخیله ساکنین توسط نیروهای آتش‌نشانی به دلیل آتش‌سوزی تخریب شد. براساس گزارشات حاضرین در منطقه به خبرگزاری‌ ما، ایستگاه آمبولانس محلی، کلینیک و دست کم 10 ملک شخصی در میان ساختمان‌هایی بودند که کمی پس از صدور دستور تخلیه توسط شهردار حدود ساعت 6 عصر به طور کامل در آتش سوختند. مارک ماکیو یکی از ساکنان این منطقه که از سال 1968 در این شهر زندگی می‌کند، گفت که فقط 10 دقیقه فرصت داشته است از شهر خارج شود و در زمان فرار به علت شدت دود نمی‌توانسته مسیر خروج را پیدا کند.