سفارش تولید محتوای متنی

محتوا پادشاه است

وقتی کسی مثل بیل گیتس می‌گوید: «محتوا پادشاه است» نباید از آن سرسری گذشت.
بله. در دنیای امروز و در این دهکده‌ی جهانی پرهرج‌ومرج، محتوا پادشاهی است که اگر کارش را درست انجام دهد، کشور شما (بخوانید کسب‌وکار شما) را به یک ابرقدرت تبدیل می‌کند.
محتوا رمز موفقیت شما در دنیای ارتباطات دیجیتالی است.

یک محتوا

صبر کنید. یک چیز را فراموش کردیم!
فکر می‌کنیم قبل از هرچیز باید خودمان را به شما معرفی کنیم.

ما یک محتوا هستیم:

تیمی بزرگ از متخصصان رشته‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ؛ جوان، اما کاربلد. این‌جا هرکس کاری را می‌کند که استعداد، تخصص و تجربه‌اش را داشته باشد. کار ما تولید محتوای اصیل، باکیفیت و سئوشده است.
داستان ما از آن‌جا شروع شد که جایی از کارمان دیدیم تقریباً هیچ محتوایی نیست که به مذاق حرفه‌ای‌مان خوش بیاید. همه‌ی محتواهای فارسی‌ای که به پست‌مان می‌خوردند، یا از لحاظ مضمون ایراد داشتند و اطلاعات غلط می‌دادند، یا ساختار محتوای سئوشده در آن‌ها رعایت نشده بود، یا این‌که از نظر زبان فارسی مشکل داشتند. مثلاً نویسنده قواعد نگارشی را رعایت نکرده بود، یا غلط املایی داشت، یا جمله‌بندی به‌قدری بد بود که نمی‌توانستی با محتوا همراه شوی و از آن لذت ببری.

ما سرمان درد می‌کند برای دردسر!

این شد که گفتیم خودمان آستین بالا بزنیم و محتواهای‌مان را تولید کنیم؛ محتواهایی که خیال‌مان از کیفیت و ساختار و زبان‌شان راحت باشد. اما کار به این راحتی‌ها هم نبود. ما کم بودیم و تعداد محتواهایی که باید تولید می‌شدند زیاد.
باید کاری می‌کردیم. باید تیم‌مان را گسترش می‌دادیم. باید ارتشی را مقابل ارتش نویسنده‌های کارنابلد و غیرحرفه‌ای قرار می‌دادیم تا بتوانیم کم‌کم ریشه‌ی محتوای بد را در جست‌وجوی فارسی بخشکانیم.

قدم بعدی چه بود؟

آموزش تولید محتوا

باید نویسندگان مشتاق و با پشتکاری را پیدا می‌کردیم که تشنه‌ی یادگیری باشند تا بتوانیم محتوانویسی را با اصول و قواعد درستش به آن‌ها آموزش دهیم.
به‌این‌ترتیب پروژه‌ی آموزش تولید محتوای یک محتوا بعد از ماه‌ها تحقیق و بررسی وارد مرحله‌ی اجرا شد و ما توانستیم با آموزش‌های‌مان نیروهایی را تربیت کنیم و تیمی را بسازیم که آرزوی هر آژانس دیجیتال مارکتینگ است؛ تیمی از متخصصان آموزش‌دیده با به‌روزترین سرفصل‌های تولید محتوا در دنیا که قرار است محتوای سایت شما را به بهترین شکل ممکن بنویسند و شما از رقبای‌تان متمایز کنند.

می‌خواهید نویسنده‌ی ما شوید؟


سفر آموزشی خود را با یک محتوا آغاز کنید.


چرا تولید محتوا با یک محتوا؟

محتوایی که تیم یک محتوا برای شما تولید می‌کند، چنین محتوایی است:

اصیل باکیفیت سئوشده

محتوای اصیل محتوایی است که:

 

 • با زبانی منحصربه‌فرد و برای مخاطب شما نوشته شده باشد.
 • حتی یک جمله از آن از منابع دیگر کپی نشده باشد.
 • لحنی متمایز از سایر محتواها داشته باشد و صدای منحصربه‌فرد برند شما باشد.

ما به محتوایی باکیفیت می‌گوییم که:

 

 • هدفمند باشد؛ یعنی مخاطبان شما را به‌طور دقیق شناسایی کند و دقیقاً همان طیف را هدف قرار دهد.
 • اصول مهم تولید محتوا در آن رعایت شده باشد.
 • از لحاظ زبانی و دستوری بی‌‌غلط باشد؛ یعنی پیش از انتشار توسط یک ویراستار حرفه‌ای و مسلط به زبان فارسی ویراستاری شده باشد.
 • اطلاعات دقیق و صحیح را به مخاطبان شما ارائه کند؛ یعنی برای نگارش آن از منابع موثق استفاده شده باشد.
 • راه‌گشا باشد و به سؤالات مخاطب پاسخ روشن و دقیق بدهد.
  از تصاویر باکیفیت و مرتبط با موضوع در آن استفاده شده باشد.
 • اثربخش باشد؛ یعنی در بهترین شرایط زمانی و مکانی منتشر شود تا مخاطبان شما را به بهترین شکل ممکن با شما وارد تعامل کند و منجر به فروش شود.

محتوای سئو شده محتوایی است که:

 

 • کلمات کلیدی در آن به کار رفته باشد.
 • کاربرپسند باشد.
 • قابلیت لینک سازی با سایر مقالات و محصولات شما را داشته باشد.
 • چه برای گوگل و چه برای مخاطب شما دسترسی‌پذیر باشد.
 • صفحه‌ی شما را به صدر نتایج برتر گوگل بیاورد.
 • چه از لحاظ ساختاری و چه از لحاظ مضمون برای موتورهای جست‌وجو بهینه باشد.
 • قابل اسکن کردن باشد؛ یعنی بتوان آن را با یک نگاه اجمالی خواند و متوجه فحوای کلام آن شد.

مراحل ثبت سفارش و تولید محتوا در یک محتوا

تولید محتوا از لحظه‌ی ثبت سفارش تا تولید و انتشار آن، مثل خط تولید کارخانه‌ای بزرگ است؛ فرایندی چندمرحله‌ای که باید طبق سازوکار و سیستمی ازپیش‌طراحی‌شده پیش برود.

کارخانه‌ی تولید محتوای یک محتوا

فرایند تولید محتوای متنی در یک محتوا

پشت درهای کارخانه چه می‌گذرد؟

خب اجازه بدهید کمی بیشتر وارد جزئیات شویم و ببینیم پشت درهای کارخانه‌ی تولید محتوای یک محتوا چه اتفاقاتی می‌افتد.

مرحله‌ی اول: سفارش تولید محتوا توسط شما ثبت می‌شود.

در مرحله سفارش تولید محتوا، شما باید به ما بگویید که چه می‌خواهید. پس باید سفارش‌تان را ثبت کنید تا چرخ‌های کارخانه شروع به حرکت کنند.

 1. در یک محتوا ثبت‌نام کنید.
 2. شماره موبایل خود را وارد کنید.

شماره موبایل خود را وارد کنید.

 1. کد اعتبارسنجی که به شماره موبایل شما ارسال شده را وارد کنید تا پنل کاری‌تان فعال شود.

فعال سازی پنل

 1. ثبت سفارش را شروع کنید.

ثبت سفارش

 1. سفارش را کامل کنید.

در این مرحله شما باید:

 • نام شرکت و آدرس سایتی که می‌خواهید برای آن محتوا سفارش دهید را بنویسید.
 • زمینه تخصصی وب‌سایت (محتوای سفارش داده شده) را مشخص کنید.
 • یک بار دیگر تعداد محتوا و تعداد کلمات محتوا را تأیید کنید.
 • لیستی از عناوین یا کلمات کلیدی مورد نظرتان را برای ما بنویسید.
 • اگر توضیحات تکمیل‌کننده‌ای دارید که لازم می‌دانید ما در فرایند تولید محتوا به آن‌‌ها توجه کنیم، برای‌مان بنویسید.
 • هزینه‌ی کلی سفارش را یک بار دیگر بررسی کنید تا از آن مطمئن شوید.
 • دکمه ثبت سفارش را بزنید تا به صفحه‌ی پرداخت هدایت شوید.
 • هزینه سفارش را پرداخت کنید و منتظر تحویل محتوای خود ظرف مدت‌زمان () روز به‌ازای هر محتوا باشید.

مرحله‌ی دوم: محتوای شما وارد مرحله‌ی پیش‌تولید می‌شود.

بعد از ثبت سفارش محتوا توسط شما، تیم تولید محتوای شما تشکیل می‌شود. این تیم گروهی است متشکل از این افراد:

 • مدیر پروژه
 • کارشناس تولید محتوا (نویسنده)
 • ویراستار
 • متخصص سئو

مدیر پروژه‌ی شما چه کسی است؟

مدیر پروژه کسی است که استراتژی محتوایی شما را تدوین، جدول زمان‌بندی را تعیین، و وظایف را میان اعضای تیم تقسیم می‌کند.
مدیر پروژه‌ی شما طی جلساتی با نویسنده و مسئول سئو، تحقیقاتی را پیرامون موضوع درخواستی شما آغاز و استراتژی محتوایی شما را برای نویسنده تدوین می‌کند تا کارشناس تولید محتوا با دیدی باز و آگاهی کامل به سراغ نوشتن محتوای شما برود.
این را هم به‌یاد داشته باشید که اگر موضوع یا حیطه‌ی کاری شما تخصصی باشد، مدیر پروژه موظف است نویسنده‌ی تخصصی حوزه‌ی کاری شما را در تیم قرار دهد تا محتوا کاملاً تخصصی باشد.
مدیر پروژه علاوه بر تشکیل تیم تولید محتوا و نظارت بر فعالیت اعضای آن، با شما در ارتباط خواهد بود تا نظرات شما را در هریک از مراحل فرایند تولید محتوا اعمال کند.

مرحله‌ی سوم: محتوا وارد خط تولید می‌شود.

تیم تولید محتوا تشکیل شده، استراتژی محتوایی شما تعریف شده، جدول زمان‌بندی مشخص است و همه حالا همه‌چیز مهیاست تا محتوا نوشته شود.

کارشناس تولید محتوا کیست؟

کارشناس تولید محتوای ما نیرویی آموزش‌دیده و متبحر در امر نویسندگی است که محتوای سفارشی شما را مطابق استراتژی و تقویمی که مدیر پروژه برایش تدوین کرده به بهترین شکل ممکن و مطابق با آخرین استانداردهای تولید محتوا می‌نویسد.
نویسنده‌های یک محتوا افرادی هستند که علاوه بر اصول نگارش محتوای متنی، تسلط ویژه‌ای بر زبان فارسی دارند و محتوایی صحیح و بی‌ایراد را می‌نویسند.

ویراستار: مهره‌ای حیاتی

محتوای شما پس از نگارش توسط نویسنده به دست ویراستار سپرده می‌شود تا از لحاظ صحت اطلاعات و قواعد نگارش فارسی مورد بازبینی تخصصی قرار گیرد.
هرچقدر هم که نویسنده‌ای در کارش متخصص و متبحر باشد، ممکن است جایی دچار لغزش شود، اطلاعاتی را به غلط وارد محتوای شما کند، یک واژه را اشتباه نوشته باشد یا چیزی را از قلم انداخته باشد. این‌جا جایی است که ویراستار با چشم‌های تیزبینش وارد عمل می‌شود و محتوا را با دقت مطالعه می‌کند تا متن نهایی، متنی ویرایش شده و بی‌غلط باشد.

متخصص سئو از جان محتوای شما چه می‌خواهد؟

مگر می‌شود محتوایی را در صفحات وب قرار داد، بدون این‌که از لحاظ اصول سئوی متن مورد تأیید باشد؟ متخصص سئو در این مرحله محتوا را از ویراستار شما تحویل می‌گیرد و آن را مطابق با آخرین الگوریتم‌های سئو بهینه می‌کند.

مرحله‌ی چهارم: مسئول کنترل کیفی وارد عمل می‌شود.

مسئول کنترل کیفی همان مدیر پروژه‌ی شماست که محتوای باکیفیت و اثربخش را با پوست و گوشتش می‌شناسد. مدیر پروزه یک بار دیگه محتوای شما را از هر نظر بررسی می‌کند و در صورت وجود هرگونه اشکال، آن را به مسئول مربوطه برگشت می‌دهد.
این چرخه تا زمانی که ایرادات محتوا برطرف شود، ادامه پیدا می‌کند.

مرحله‌ی پنجم: محتوا به شما تحویل داده می‌شود.

خب کار ما تا حدودی تمام شده. محتوایی که در این مرحله به دت شما می‌رسد از نظر ما بی‌اشکال و آماده‌ی انتشار است. بااین‌حال ممکن است متن موجود ایرادهایی داشته باشد که از چشمان تیزبین نویسنده، ویراستار، سئوکار و حتی مدیر پروژه‌ی ما دور مانده باشد.
این احتمال بسیار ضعیف و دور از ذهن است، اما به‌هرحال غیر ممکن نیست.
شما بعد از دریافت محتوا در پنل کاربری‌تان، 3 روز (72 ساعت) فرصت دارید تا متن را از هر نظر بررسی و ایرادهای احتمالی را از طریق همان پنل کاربری به ما گوشزد کنید.
در صورت وجود هرگونه ایراد یا پیشنهاد، متن را برای ما برگشت بزنید تا تیم تولید محتوا آن‌ها را در متن شما اعمال کنند.
این چرخه هم آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا محتوا مورد تأیید شما قرار گیرد.
این را هم بدانید که اگر به هر دلیلی محتوای نوشته شده توسط یک محتوا پس از اعمال تغییرات و اصلاحیه‌ها مورد قبول شما نبود، می‌توانید درخواست استرداد وجه و قطع همکاری کنید.

چرا باید محتوا را برون‌سپاری کنیم؟

تولید محتوا کاری بسیار تخصصی است که از عهده‌ی هرکسی برنمی‌آید. رقبای جدی شما همگی نیروهایی متخصص را برای این بخش از تجارت خود به کار گرفته‌اند و تنها راه مقابله با آن‌ها این است که شما هم همین کار را بکنید. ضمناً وقتی کار را به کاردان می‌سپارید، می‌توانید وقت‌تان را صرف رسیدگی به امور تجاری دیگرتان کنید و بر فعالیت‌های تخصصی کسب‌وکارتان مترکز باشید.

آیا یک محتوا کیفیت و اصالت محتوای من را تضمین می‌کند؟

صددرصد! محتوای شما از فیلترهای متعددی می‌گذرد و بارها مورد نظارت و بازبینی قرار می‌گیرد. در آخرین مرحله هم این شمایید که باید صحت و سلامت محتوا را تأیید کنید. سازوکار تولید محتوا در یک محتوا خودنظارت‌گر و خوداصلاح‌گر است؛ سیستمی که احتمال خطا را تقریباً به صفر می‌رساند.

محتوای سئو شده یعنی چه؟

محتوای سئو شده محتوایی است که براساس کلمات کلیدی، تمایل و نیاز کاربر، ساختار اصولی محتوا، امکان لینک‌سازی و سازگاری با الگوریتم‌های گوگل برای نمایش در صفحه‌ی نتایج برتر نوشته شده باشد.

محتوای چندکلمه‌ای سفارش بدهم؟

تعداد کلمات مناسب برای هر محتوا باتوجه به موضوع و پرسونای مخاطب آن متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم اگر در این زمینه تخصصی ندارید و نمی‌دانید چند کلمه سفارش دهید، حتماً قبل از ثبت سفارش با ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

درصورت عدم رضایت من از محتوا چه اتفاقی می‌افتد؟

شما در طول فرایند تولید محتوا با مدیر پروژه‌ی محتوایی خود از طریق پنل یک محتوا در ارتباط هستید و تمامی نکات را در قالب تیکت‌هایی دقیق به او گوشزد می‌کنید. اگر به هر دلیلی شما از محتوا راضی نباشید، تیم تولید محتوا آن‌قدر محتوا را مورد بازبینی و بازنویسی قرار می‌دهد تا تأیید شما را بگیرد. بااین‌وجود اگر باز هم به هر دلیلی محتوا مورد قبول شما قرار نگیرد، می‌توانید همکاری را قطع کنید و وجه پرداختی را پس بگیرید.