تولید محتوا حسابداری

فرقی نمی‌کند شما یک حسابدار مستقل باشید یا یک شرکت حسابداری. چیزی که برای ما واضح است این است که احتمالا شما در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوایی تخصص چندانی ندارید. این مسئله کاملاً طبیعی است. شما در طول روز با ارقام و اعداد بی‌شماری سروکار دارید و آن‌قدر مسئولیت‌تان زیاد است که فرصت نمی‌کنید به تولید محتوا فکر کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که زمینه‌ی کاری شما یکی از پررقابت‌ترین حوزه‌هاست که روش‌های تبلیغات سنتی اصلاً در آن جواب نمی‌دهد، بنابراین برای افزایش رونق کارتان و پیدا کردن مشتری‌های بیشتر، به تولید و بازاریابی محتوایی نیاز دارید. تیم یک محتوا در این مسیر در کنار شماست تا با تولید محتوا برای شما، باری بزرگ را از دوش‌تان بردارد و به هموار شدن مسیر رشد و توسعه‌ی کسب‌وکارتان کمک کند.

تولید محتوای حسابداری

اصول تولید محتوای حسابداری

حسابداری یکی از محرمانه‌ترین بخش‌های هر شرکت و اساساً هر کسب‌وکاری است. مغازه‌داران، کارخانه‌داران، شرکت‌های مختلف و همه‌ی کسانی که امور حسابداری خود را به دیگران می‌سپارند، همیشه یک نگرانی بزرگ دارند: این افراد نمی‌دانند چطور می‌توانند برای حسابرسی امورشان به غریبه‌ها اعتماد کنند. می‌بینید؟ اولین اصل تولید محتوا یا بهتر است بگوییم اولین وظیفه‌ی شما به‌عنوان نویسنده در زمینه حسابداری، جلب اعتماد مخاطبان‌تان است. اما علاوه بر این اصل مهم، اصول دیگری هم هستند که رعایت آن‌ها در تولید محتوا به شما کمک می‌کند:

 • اصطلاحات پیچیده‌ی حسابداری را برای مخاطب آسان کنید.
 • مطالب به‌روز و پرسؤال این حوزه را به‌طور مدام پیگیری کنید.
 • مطالب آموزشی و مشاوره‌ای رایگان تولید کنید.
 • محتواهایی با محوریت پرسش و پاسخ تولید کنید.
 • مطالب مفید و کاربردی تولید کنید.
 • سعی کنید باری از دوش مخاطبان‌تان بردارید.
 • ساده بنویسید؛ طوری که عامه‌ی مردم آن را بفهمند.

اصول تولید محتوای حسابداری

چرا تولید محتوای حسابداری با یک محتوا

حسابداری یکی از تخصصی‌ترین حوزه‌های تولید محتواست؛ حوزه‌ای که محتوا نوشتن برای آن تنها از عهده‌ی کسانی برمی‌آید که با آن آشنایی داشته باشند. این را به یاد داشته باشید که ضرر یک محتوای غیر اصولی، غلط و غیر علمی از منفعت آن به‌مراتب بیشتر است. به همین دلیل هنگام شروع فرایند تولید و بازاریابی محتوایی به این فکر کنید که کار خود را به چه کسانی می‌سپارید؟
گروه یک محتوا سابقه‌ی طولانی‌مدتی در زمینه‌ی همکاری با شرکت‌های حسابداری دارد. نویسندگان بخش محتوای حسابداری ما از میان خبره‌ترین کارشناسان حسابداری و افرادی انتخاب شده‌اند که علاوه بر داشتن دانش حسابداری، به مهارت‌های نویسندگی و تولید و بازاریابی محتوا هم مجهزند. محتوای تولید شده توسط تیم نویسندگان یک محتوا، محتوایی است اصیل، علمی و معتبر که علاوه بر پاسخگویی به نیاز مخاطبان شما، ترافیک سایت و تعامل شبکه‌های اجتماعی‌تان را هم بالا می‌برد. این محتوا توسط کارشناسان سئو و متخصصان شبکه‌های اجتماعی ما بهینه می‌شوند تا به بهترین شکل به رونق اقتصادی و جلب رضایت مشتریان شما کمک کنند.

چرا تولید محتوای حسابداری با یک محتوا 

تخصص تولیدکنندگان محتوای حسابداری

تولیدکنندگان محتوای حسابداری عموماً دانشجویان، دانش‌آموختگان و کارشناسان رشته‌ی حسابداری هستند که به‌واسطه‌ی علاقه‌شان به حوزه‌ی تولید محتوا، در این زمینه هم فعالیت می‌کنند. این افراد در زمینه‌های زیر تخصص و تبحر دارند:

 • نویسندگی خلاق و اصول محتوانویسی
 • طراحی استراتژی محتوایی
 • روانشناسی مخاطب و تعیین پرسونا
 • پیدا کردن به‌روزترین موضوعات حوزه‌ی حسابداری
 • ایده‌پردازی
 • دانش آکادمیک حسابداری
 • آشنایی با چالش‌ها و فرصت‌های این حوزه

 چرا تولید محتوای حسابداری با یک محتوا

مخاطبان تولید محتوای حسابداری

مخاطبان محتوای حسابداری افرادی هستند که هرکدام به نوعی با این حیطه در ارتباطند؛ آدم‌هایی که زندگی‌شان با اعداد و ارقام گره خورده و به اطلاعات، آموزش‌ها، دانش و سواد شما در این زمینه نیاز دارند. شناخت دقیق این افراد به شما کمک می‌کند تا با بررسی دقیق نیازها، مشکلات و توقعات آن‌ها بتوانید بهترین محتوا را برای‌شان تولید کنید. بیایید نگاهی به مخاطبان احتمالی شما بیندازیم:

 • دانشجویان حسابداری
 • کارجویان و کارآموزان رشته‌ی حسابداری
 • متخصصان حوزه‌ی حسابداری و همکاران شما
 • مشتریان (افرادی که به دنبال حسابدار می‌گردند.)
 • مخاطبان عمومی (افرادی که در زمینه‌های مدیریت مالی و حسابداری به سؤالاتی برمی‌خورند.)

مخاطبان تولید محتوای حسابداری

یک نمونه تولید محتوا حسابداری

«حسابداری یکی از قدیمی‌ترین شغل‌های جهان است که قدمت آن به دوران تمدن‌های باستانی برمی‌گردد. باستان‌شناسان بر این باورند که حسابداری اولین بار در بین‌النهرین و به دنبال توسعه‌ی پول و شمارش آن شکل گرفت. بنابراین وقتی از حسابداری حرف می‌زنیم، با شغلی مواجهیم که قدمتی به درازای تاریخ بشر دارد و همین امر اهمیت و لزوم آن را اثبات می‌کند. بسیاری از ما نام این شغل را بارها شنیده‌ایم و حتی شاید دوستان و نزدیکانی هم داشته باشیم که به حسابداری مشغولند. اما اقعاً چنددرصد از ما واقعاً می‌دانیم که حسابداری چیست؟
حسابداری یا حسابرسی، فرایند پردازش و ایجاد ارتباط میان اطلاعات مالی و غیر مالی بنگاه‌های اقتصادی از جمله شرکت‌ها، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و ... است. حسابداری که به آن زبان تجارت هم گفته می‌شود، نتایج فعالیت‌های اقتصادی یک سازمان را اندازه‌گیری می‌کند و آن را در اختیار کاربران مختلفی مثل سرمایه‌گذاران، بستانکاران و مدیران قرار می‌دهد.
مانند بسیاری از علوم دیگر، حسابداری هم به زیرمجموعه‌ها و گرایش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. این گرایش‌ها که هرکدام در زمینه‌هایی باری را از دوش کاربران‌شان برمی‌دارند، عبارتند از: حسابداری مالی، حسابداری مدیریتی، حسابرسی خارجی، حسابداری مالیاتی و حسابداری هزینه.»