تولید محتوا کشاورزی

صنایع کشاورزی از جمله صنعت‌های پررقابتی است که برای موفقیت در آن به چیزی بیشتر از روش‌های بازاریابی معمول نیاز دارید. راستش را بخواهید دوران پخش آگهی‌های تبلیغاتی از تلوزیون و نصب بیلبوردهای بزرگ مدت‌هاست گذشته. هرچند چنین روش‌هایی هنوز برای صنایعی مانند صنایع غذایی جواب می‌دهند، اما این را مطمئن باشید که صنعت کشاورزی به بازاریابی خلاقانه‌تری نیاز دارد.
اگر شما هم شغلی دارید که به نوعی با صنایع کشاورزی در ارتباط است، ما کارشناسان تیم یک محتوا با تولید و بازاریابی محتوایی برای شما کاری می‌کنیم تا بازار این صنعت پررقابت را از آن خود کنید.

 تولید محتوا کشاورزی

اصول تولید محتوای کشاورزی

تولید محتوای مرتبط با صنایع کشاورزی هم مانند بسیاری دیگر از حوزه‌ها، نیازمند داشتن سطحی قابل قبول از دانش و آگاهی نسبت به این صنایع است. آژانس‌ها و فریلنسرهایی که در حوزه‌ی کشاورزی، تولید محتوا می‌کنند باید با این رشته آشنایی داشته باشند و اصول و قواعد بازاریابی برای آن را بدانند. اما این اصول و قواعد چه هستند؟ بیایید نگاهی به این فهرست بیندازیم:

 • اتصال به منابع معتبر حوزه‌ی کشاورزی
 • دست گذاشتن روی مشکلات عمده‌ی مخاطبان
 • پیدا کردن موضوعات مهم این حوزه
 • ارائه‌ی راه حل‌های کاربردی
 • جذابیت محتوا
 • ارائه‌ی اطلاعات به‌روز
 • آنالیز رقبا و بررسی نقاط ضعف و قوت آن‌ها

اصول تولید محتوای کشاورزی 

چرا تولید محتوای کشاورزی با یک محتوا؟

نویسندگان یک محتوا در آغاز مسیر و پیش از نگارش محتوای شما، طی برگزاری جلسه‌های همفکری، افق انتظار و اهداف تجاری شما را بررسی و ترسیم می‌کنند. تیم ما در ادامه با اتصال به معتبرترین منابع داخلی و خارجی حوزه‌ی کشاورزی، به‌روزترین موضوعاتی را که کاربران و مخاطبان شما به دنبال آن هستند، پیدا کرده و تقویم تولید محتوا دقیقی را بر اساس آن تنظیم می‌کنند. این موضوعات شامل مسائل، مشکلات، دغدغه‌ها و به‌طور کلی پاسخگوی نیاز کاربران شماست.
تیم یک محتوا در ادامه با بررسی دقیق مخاطبان شما، بهترین راه ارتباط گرفتن با آن‌ها را پیدا می‌کند. این کار به نویسندگان ما کمک می‌کند تا محتوای شما را با لحن و زبانی تولید کنند که خوشایند مخاطبان و مشتریان شما باشد.
یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی تیم یک محتوا، همکاری با متخصصان رشته‌های مختلف به منظور تولید محتوای تخصصی معتبر است. ما با کارشناسان گرایش‌های مختلف رشته‌ی کشاورزی همکاری می‌کنیم تا محتوای شما به دست افراد خبره و حرفه‌ای در این زمینه تولید شود.
در نهایت محتوایی که از زیر دست متخصصان یک محتوا بیرون می‌آید، محتوایی اصیل، علمی، کاربردی و منطبق با اصول و استانداردهای حوزه‌ی کشاورزی است؛ محتوایی که تعامل مشتریان را با برند شما بالا می‌برد و به بهبود عملکرد سایت و شبکه‌های اجتماعی شما کمک می‌کند.

 چرا تولید محتوای کشاورزی با یک محتوا

تخصص تولیدکنندگان محتوای کشاورزی

تولیدکنندگان محتوای کشاورزی باید خود را به به‌روزترین اطلاعات این حوزه مجهز کنند. یک تولیدکننده‌ی محتوای کشاورزی از شناخت انواع آفات و آفت‌کش‌های مخصوص هر گیاه گرفته تا آخرین تکنولوژی‌های جهانی در زمینه‌ی کشاورزی، باید در تمامی زمینه‌های مرتبط با این صنعت اطلاعات لازم و کافی را داشته باشد. اما آیا داشتن دانش پایه‌ی کشاورزی برای تولید محتوای کشاورزی کافی است؟
اگر از ما بپرسید می‌گوییم نه. علم و تکنولوژی در کنار هم و با سرعتی سرسام‌آور در حال پیشرفت هستند. همین امر باعث شده تا در این حوزه هم هرروز مسائل جدید، نیازهای جدید و تکنولوژی‌های جدیدی ایجاد شوند. یک تولیدکننده‌ی محتوای کشاورزی علاوه بر داشتن دانش پایه در این زمینه باید مدام خود را به‌روز نگه دارد و با مخاطبان این حوزه در تعاملی دائمی باشد تا بتواند نیازهای آن‌ها را شناسایی کرده و مطابق علم و تکنولوژی روز به آن‌ها پاسخ دهد.

تخصص تولیدکنندگان محتوای کشاورزی

مخاطبان تولید محتوا کشاورزی

مخاطب رکن اصلی تولید محتوا در هر رشته و زمینه‌ای است. برای این‌که محتوایی درخور و کاربردی داشته باشید که آمار بازدید سایت و نرخ تبدیل شما را افزایش دهد، باید آن را بر اساس شخصیت یا پرسونای مخاطبان‌تان بنویسید. اما مخاطبان شما چه کسانی هستند و با چه مسائل و مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند؟

 • کشاورزان
 • باغداران
 • گیاه‌پزشکان
 • فروشندگان لوازم و محصولات کشاورزی
 • مردم عادی و کسانی که با گل و گیاه و محصولات کشاورزی سروکار دارند و ...

تیم یک محتوا، محتوای شما را بر اساس نیازها و مشکلات تمامی این افراد تولید می‌کند. ما می‌دانیم که طیف گسترده‌ای از افراد به کمک شما نیاز دارند. بنابراین کاری می‌کنیم تا تقویم محتوایی شما دربرگیرنده‌ی تمامی موضوعاتی باشد که تمامی این افراد را به پاسخ پرسش‌های‌شان برساند و نیازهای‌شان را برطرف کند.
یک محتوا این‌جاست تا با جواب دادن به سؤالات و رفع نیازهای مخاطبان شما، تجارت شما را به سطحی عالی ارتقا دهد و به رونق کسب‌وکار شما کمک کند.

 مخاطبان تولید محتوا کشاورزی

نمونه تولید محتوا کشاورزی

«خوراک دام و طیور، مجموعه‌ای از مواد غذایی است که دامداران و مرغداران در مزارع خود از آن برای تغذیه‌ی حیوانات استفاده می‌کنند. پیش از قرن بیستم، دام و طیور در مزارع عمومی و در کنار هم نگهداری می‌شدند. اما با ورود تکنولوژی به عرصه‌ی پرورش دام و طیور، مزارع پرورش این حیوانات از هم جدا شده و طبیعاتاً غذای هرکدام هم اختصاصی شد. شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلف با بررسی نیازهای فیزیولوژیک هر حیوان، غذای مخصوص آن را  در مزارع کشاورزی تولید و با مواد مغذی مورد نیازش غنی کردند. به این ترتیب تکنولوژی کشاورزی و مهندسی ژنتیک گیاهان به کمک دامداران ومرغداران آمد تا دام و طیوری قوی و سالم داشته باشند و گوشتی غنی از مواد مغذی را به مشتریان‌شان عرضه کنند.»