تولید محتوای دینی

با همه‌گیری بیماری کرونا و انزوای اجباری و همچنین به دلیل دسترسی به گوشی‌های هوشمند و اینترنت پرسرعت، مردم نیازهایشان را به صورت آنلاین برآورده می‌کنند، خواه این نیاز خرید مایحتاج روزانه باشد خواه پاسخ به یک سوال شرعی. تولید محتوای دینی نیاز به تخصص ویژه دارد. یک محتوای دینی مفید که به سوالات مخاطبان پاسخ دهد باید تحقیق شده و علمی باشد. یک سایت دینی می‌تواند با استفاده از سیستم عامل‌ها، ابزارهای آنلاین، زبان و رسانه‌هایی که از نظر فرهنگی مرتبط و در دسترس مخاطبانشان هستند با آنها ارتباط برقرار کند. ارتباط خوب زمانی شکل می‌گیرد که شما با روشی که برای مخاطب قابل درک است محتوای دینی تولید کنید و آن محتوا را در دسترسش قرار دهید. تولید محتوای دینی باید از قابلیت بهینه سازی موتورهای جستجو برخوردار باشد، یعنی بتواند مخاطب را از طریق گوگل به سایت شما هدایت کند. هرچه محتوای دینی که در سایت خود قرار می‌دهید تخصصی‌تر نوشته شده باشد و الگوریتم‌های گوگل را بیشتر رعایت کرده باشد، برای گوگل قابل خواندن‌تر و معتبرتر می‌شود. در صورتیکه سایت شما از طریق تولید محتوای دینی حرفه‌ای در گوگل رده‌بندی شده باشد بازدید بیشتری کسب می‌کنید و در پی آن آگهی بیشتری جذب خواهید کرد. در این صورت شما علاوه بر دسترسی به مخاطب مورد نیازتان، می‌توانید از طریق تولید محتوای دینی به کسب درآمد بپردازید.

اصول تولید محتوای دینی

محتوا برای کسب و کار شما یک دارایی محسوب می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا مشتریان، بازدیدکنندگان، خوانندگان و کاربران مورد نظرتان از اطلاعات و محتوای دینی که شما برایشان تهیه کرده‌اید بیشترین بهره را ببرند. تولید محتوای دینی مانند هر تولید محتوای دیگری باید از اصول منحصر به فردی پیروی کند تا برای مخاطب شما جذاب و در عین حال آموزنده باشد.

 • واضح و روان
 • لحن دوستانه
 • هدفمند
 • ساختار استاندارد
 • آگاهی دهنده
 • مختصر

انتخاب شرکت تولیدکننده محتوایی که باسابقه باشد و در زمینه تولید محتوای دینی متخصص باشد کار دشواری است ولی شما از طریق یک محتوا می‌توانید نیازهای خود را در خصوص تولید محتوای دینی برآورده کنید.

اصول تولید محتوای دینی 

چرا تولید محتوای دینی با یک محتوا

هر چه محتوای مورد نظر کسب و کارها تخصصی‌تر می‌شود، تولید و تهیه آن نیازمند تخصص بیشتری خواهد بود. یک محتوا با گردآوری بهترین نویسندگان چندزبانه ایران در مورد موضوعات مختلف تولید محتوا می‌کند. تولیدکنندگان محتوای دینی یک محتوا علاوه بر دانش زبانی جامعی که دارند به نگارش زبان فارسی نیز تسلط دارند، در نتیجه برای تولید محتوای دینی به راحتی می‌توانند از منابع مختلف دنیا استفاده کنند و همیشه محتوایی نوآورانه و جذاب را برای شما تهیه کنند. 

تخصص تولیدکنندگان محتوای دینی

همان طور که اشاره کردیم، یک محتوا شبکه‌ای از نویسندگان و تولیدکنندگان محتوای حرفه‌ای و متخصص را گرد هم آورده است تا از طریق آنها بتواند خدمات منحصر به فردی را به مشتریان خود ارائه دهد. تولیدکنندگان محتوای دینی از اصول محتوای بهینه برای موتورهای جستجو و مناسب با الگوریتم‌های آنها آگاهی کامل دارند و با به کارگیری روش‌های مختلف سایت شما در رده بندی نتایج گوگل بالا می‌آورد و به سایت شما بیش از پیش اعتبار می‌بخشند. تولیدکنندگان محتوای دینی یک محتوا از عبارات و کلمات کلیدی استفاده می‌کنند تا سایت شما را توسط گوگل قابل خواندن بکنند. هر چه سایت شما بازدید بیشتری داشته باشید میزان اعتباردهی گوگل به آن بیشتر می‌شود. شما با سرمایه گذاری در تولید محتوای دینی توسط یک محتوا می‌توانید خود را به راحتی به یک منبع قابل ارجاع تبدیل کنید. این متخصصان اهداف و نیازهای شما را بر اساس سوالات و خواسته‌های مخاطبان شما بررسی و دسته بندی می‌کنند و با توجه به زمان‌های تعیین شده محتوای دینی مورد نظر را به شما تقدیم می‌کنند.

تخصص تولیدکنندگان محتوای دینی   

مخاطبان تولید محتوای دینی

تولیدکنندگان محتوای دینی با پاسخ به سوالاتی که در ادامه مطالعه می‌کنید مخاطبان شما را شناسایی می‌کنند و بر اساس نیازها و علایق این افراد محتوای کاربردی و مناسب برای سایت شما تهیه می‌کنند و آنها را در دسترس کاربرانتان قرار می‌دهند.

 • مخاطبان محتوای دینی ممکن است چه سوالاتی داشته باشند که بتوانم به آنها پاسخ دهم؟
 • چه سوالاتی می‌توانند در خصوص مراکز دینی داشته باشند؟
 • چه سوالاتی ممکن است در مورد خدا داشته باشند؟
 • چه عاملی آنها را ترغیب می‌کند که به سایت من رجوع کنند؟
 • با چه مسائل و مشکلات روزمره‌ای روبرو هستند؟
 • چه چیزی می‌تواند آنها را در شرایط سخت تشویق یا کمک کند؟

هر کارآموز تولید محتوا یا تولیدکننده محتوای دینی یک محتوا پس از پاسخ به این سوالات از بهترین استراتژی‌های تولید محتوا استفاده می‌کند تا علاوه بر اینکه مخاطب شما را در خصوص پاسخ به سوالات دینی بی‌نیاز کند، بتواند برای حفظ حضور سایت شما در بازار رقابتی آنلاین آگهی جذب کرده و کسب درآمد کند.
نمونه‌ای از سفارش تولید محتوا دینی در خصوص تاثیر دین بر رفتار خرید مصرف‌کننده که توسط تیم تولیدکننده محتوای یک محتوا تهیه شده است. 

نمونه تولید محتوا دینی

رفتار خرید مصرف‌کننده تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله دین، فرهنگ، فصل و قیمت محصول قرار دارد. دین به مجموعه‌ای از باورها، ارزش‌ها و اعمال مشخصی گفته می‌شود که به عنوان یک کد رفتاری یا راهنمای افراد عمل می‌کند. گروه‌ها و موسسات مذهبی ارزش‌ها، آموزه‌ها و اعتقاداتی را منتقل می‌کنند که بر انتخاب و ترجیح افراد تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل، دین بر انتخاباتی از فرد تأثیر می‌گذارد که رابطه مستقیم با محصول و خدماتی دارد که از آن استفاده می‌کند؛ تأثیرات دین بر تصمیمات مصرف‌کننده تأثیر مستقیم می‌گذارد.