تولید محتوا برای رستوران

چطور برای یک رستوران تولید محتوا کنیم؟ چه مبحث هیجان‌انگیزی! اگر مشغول خواندن این مطلبید، یعنی احتمالاً صاحب یک رستوران هستید و راستش را بخواهید شما از جمله خوشبخت‌ترین آدم‌های دنیا به حساب می‌آیید. نه به این خاطر که مدام در معرض غذاهای خوش‌‍رنگ‌وبو هستید یا این‌که هرموقع اراده کنید می‌توانید از غذاهای خوشمزه‌تان بخورید، بلکه به این دلیل که شغل شما یکی از پول‌سازترین شغل‌های دنیاست که با یک استراتژی محتوایی اصولی، شما را به اوج قدرت می‌رساند.
خبر خوب این‌که تیم یک محتوا این‌جاست تا شما را در مسیر ترسیم این استراتژی و تولید محتوای حرفه‌ای برای رستوران همراهی کند. پس بیایید وقت را تلف نکنیم و زودتر دست‌به‌کار شویم.

تولید محتوای رستوران

اصول تولید محتوا برای رستوران

غذا خوراک جسم است و محتوا خوراک مغز. خوب پس محتوای تولید شده برای یک رستوران را باید به چشم یک منوی غذایی نگاه کرد: مجموعه‌ای از خوراک‌های جذاب، خوشمزه، وسوسه‌انگیز، خوش‌آب‌ورنگ و البته باکیفیت.
وقتی از اصول تولید محتوا برای رستوران حرف می‌زنیم، منظورمان پایبندی به نکاتی است که برای موفقیت در این تجارت لازم است. محتوای تولید شده برای یک رستوران باید بتواند مثل یک وعده‌ی غذایی جذاب، مخاطب را به اشتها بیاورد و کاری کند تا برای دنبال کردن آن رستوران ترغیب شوند.
اجازه بدهید نگاهی به مهم‌ترین اصول تولید محتوا برای رستوان بیندازیم:

 • از غذاهای منو برای تولید محتوا کمک بگیرید.
 • از مخاطبان‌تان بخواهید برای‌تان نظراتشان را بنویسند.
 • از محتواهای آموزشی و دستور پخت غذا برای مشتری غافل نشوید.
 • اطلاعات پزشکی مرتبط با تغذیه را در محتوا بگنجانید.
 • نشان بدهید که در چه زمینه‌هایی از رقیبان‌تان متمایز هستید.
 • محتوا را با لحنی دوستانه و صمیمی بنویسید.
 • از تصاویر باکیفیت و ویدئوهای جذاب استفاده کنید.

اصول تولید محتوا برای رستوران

چرا تولید محتوا برای رستوران با یک محتوا؟

چون ما عاشق غذاییم و این کار را با تمام اشتیاق و توان‌مان انجام می‌دهیم. اما گذشته از شوخی...
تیم تولید و بازاریابی یک محتوا، گروهی متشکل از نویسندگان، ایده‌پردازان و استراتژیست‌های محتوایی است که با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه‌ی بازاریابی صنایع غذایی و رستوران‌ها و با همکاری با بزرگ‌ترین مجموعه‌های غذایی کشور، چم‌وخم تولید و بازاریابی محتوایی برای رستوران‌ها را بلدند.
یکی از ویژگی‌های تیم تولید محتوای یک محتوا، همکاری با کارشناسان تغذیه، اینفلوئنسرهای حوزه‌ی غذا و افراد خبره‌ای است که ما را در مسیر تولید محتوا برای شما همراهی می‌کنند. محتوای تولید شده توسط تیم یک محتوا محتوایی استاندارد، باکیفیت، اصیل و مطابق با اصول جهانی بازاریابی غذایی است.
یکی از نکات مهم هنگام تولید محتوا برای رستوران در کشور ما، توجه به نیازهای بازار و ذائقه‌ی مشتریان ایرانی است. محتوای شما باید طوری باشد که به طبع مخاطبان ایرانی‌تان خوش بیاید. کارشناسان تولید محتوای ما در یک محتوا، با در نظر گرفتن تمامی این موارد و بعد از انجام تحقیقات گسترده در زمینه‌ی کاری شما و آنالیز دقیق قدرتمندترین رقبای‌تان، تقویم تولید محتوا اصولی و دقیقی را تدوین می‌کنند تا بر اساس آن، محتوای شما به‌طور منظم و در زمان‌های مشخص تولید شود و به دست مخاطبان‌تان برسد.

چرا تولید محتوا برای رستوران با یک محتوا؟

تخصص تولیدکنندگان محتوا برای رستوران

شاید فکر کنید که چون همه‌ی ما غذا می‌خوریم و آن را دوست داریم، پس تولید محتوا برای رستوران نباید کار سختی باشد. این همان تفکری است که بسیاری از صاحبان بزرگ‌ترین رستوران‌ها را با زیان‌های هنگفت مواجه کرده و نگذاشته آن‌طور که بایدوشاید در زمینه‌ی بازاریابی محتوایی موفق باشند.
تولید محتوا برای رسوران هم مانند هر زمینه‌ی دیگری به دانش و تخصص در آن زمینه نیاز دارد. محتوای شما باید به دست افرادی نوشته شود که:

 • صنعت غذا را خوب بشناسند.
 • نیازها و چالش‌های بازار رستوران‌داری را بدانند.
 • با علوم و صنایع غذایی آشنا باشند.
 • اصول تولید محتوا برای رستوران‌ها را بدانند.
 • از رستوران‌داری و ارتباط با مشتری سر در بیاورند.
 • نسبت به دنیای خوراکی‌ها علاقه‌مند باشند.
 • خوش‌سلیقه باشند.
 • مخاطب رستوران را به خوبی بشناسند و بتوانند مطابق نیاز و خواسته‌ی او محتوا تولید کنند.

تخصص تولیدکنندگان محتوا برای رستوران

مخاطبان تولید محتوا برای رستوران

مخاطبان محتوای رستوران‌ها عموماً آدم‌هایی عاشق غذا هستند که دوست دارند علاوه بر چشیدن مزه‌ی غذاها، آن‌ها را ببینند و درباره‌شان بخوانند. مخاطبان شما با بسیاری از آدم‌هایی که در زندگی‌تان دیده‌اید فرق دارند. این‌ها فقط به دنبال سیر کردن شکم‌شان نیستند. این افراد مخاطبانی جدی و پیگیر هستند که غذا را به عنوان رکنی مهم در زندگی‌شان می‌بینند. اما این موضوع چه اهمیتی دارد؟ صنعت غذا یکی از آن صنایعی است که به راحتی می‌توان در آن پیشرفت کرد و به راحتی هم می‌توان در آن شکست خورد. چطور؟ همه‌چیز به مخاطب برمی‌گردد. این خاطب است که تعیین می‌کند شما باید چه محتوایی را به چه صورت تولید کنید. رست مثل غذایی که اگر به ذائقه‌ی مشتری خوش نیاید روی دست شما می‌ماند و مجبور می‌شوید از منوی غذایی‌تان حذفش کنید، محتوایی که مخاطب آن را دوست نداشته باشد هم محکوم به فناست.
برای این‌که بتوانید محتوایی درخور، مناسب و باب طبع مخاطبان رستوران‌تان تولید کنید، باید پیش از هرچیزی به این مخاطبان سخت‌گیر و نیازهای‌شان توجه کنید.

مخاطبان تولید محتوا برای رستوران

یک نمونه تولید محتوا برای رستوران

«جهانگردها یا کسانی که میانه‌ی خوبی با درس جغرافیا داشته باشند، به محض شنیدن اسم همبرگر یاد شهر هامبورگ در کشور آلمان می‌افتند. فکر می‌کنید این شباهت لفظی تصادفی است؟ اگر این طور است باید بگوییم که اشتباه می‌کنید. همبرگر، این غذای بی‌نظیر محبوب برای اولین بار در شهر هامبورگ و در کشور آلمان درست شد و بعد از آن به فرهنگ لغت مردم سرتاسر دنیا راه پیدا کرد.»