تولید محتوا برای محصول چگونه انجام می شود؟

محبوبیت بسیار بالای فروشگاه ‌های آنلاین موجب شده که در زمینه فروش محصولات، رقابت گسترده ای بین مدیران و صاحبان کسب و کار ایجاد شود. بدون تردید پس از اینکه فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کردید، باید به یکی از مهم ترین موارد در زمینه پیشرفت فروش محصولات، یعنی تولید محتوا بپردازید. در واقع هنگامی می توانید مشتریان را ترغیب به خرید از فروشگاه خود کنید که به همراه نمایش تصاویر محصول، بتوانید توضیحات جامعی برای آن ها بیان کنید. یک محتوای کاربردی و تخصصی برای معرفی محصول، کمک می کند تا کاربر به خوبی با ویژگی ها و مزایای محصولات شما آشنایی پیدا کند.

تولید محتوا محصول

موفقیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ و فروش محصولات نیاز به استفاده از قواعد و تکنیک های مختلفی دارد. در این بین باید بتوانید مهارت و دانش تولید محتوای خود برای معرفی محصول را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید.
مدیرانی که در بستر اینترنت، فروشگاه های مختلفی را راه‌ اندازی کرده ‌اند، موارد متعددی مانند تولید محتوای محصول، برنامه ریزی برای فروش، تبلیغات اینترنتی و استراتژی بازاریابی محتوا را در نظر می گیرند. با این وجود تولید محتوا باید به شکل منظم و اصولی انجام پذیرد. محتوا نویسی برای تولید محصول امری تخصصی محسوب می ‌شود. رعایت نکات کلیدی تولید محتوا، برای معرفی محصول کمک می کند تا گامی بلند جهت رسیدن به اهداف خود بردارید. با ما در یک محتوا همراه باشید تا نکات مهم و کاربردی برای تولید محتوا و معرفی محصولات را بیان کنیم.

تولید محتوا محصول

ده نکته کلیدی تولید محتوا برای محصول

همانگونه که عنوان کردیم، محصول نویسی یا تولید محتوا برای معرفی محصول یک عمل تخصصی محسوب می شود. به همین علت سعی کنید برای ارائه اطلاعات کامل از محصولات خود، از یک محتوا نویس و سئو کار متخصص کمک بگیرید. نکات زیر می تواند بخش زیادی از نیازهای شما در این زمینه را برطرف کنند.

 • شناسایی مخاطبان و بازار هدف
  بدون تردید برای تولید محتوای محصول، نخستین گام شناسایی مخاطبان هدف محسوب می ‌شود. اگر به خوبی بتوانید مخاطبان هدف و مشتریان خود را شناسایی کنید، با درک نیاز مشتریان و اینکه مخاطبان به دنبال محصولات با چه ویژگی ‌هایی هستند، گامی بلند در زمینه ارتقاء کسب و کار خود برمی دارید. این بخش شامل مراحل متعدد و شاخه های گوناگونی است. به عنوان مثال دلیل علاقه مندی مشتری به محصولات شما چیست؟ چه ویژگی ‌هایی در محصولات شما منجر به ایجاد جذابیت برای مشتری شده ‌اند؟ نحوه پیدا کردن فروشگاه شما توسط مشتری چگونه بوده است؟ با توجه به پاسخ این سوالات به خوبی می توانید برای محصولات خود، تولید محتوای اصولی را آغاز کنید.
 • تمرکز بر روی مزایای محصول
  قاعدتاً برای اینکه مشتریان و مخاطبان خود را مجاب کنید که روی به خرید محصولات شما بیاورند، باید نکات مثبت و مزایای محصول را برجسته کنید. رعایت کردن این نکته به خوبی مشتریان را ترغیب می ‌کند که در میان محصولات مختلف و فروشگاه ‌های متعدد، روی به خرید از شما بیاورند. مشتریان علاقه ‌مندند، بدانند محصولی که قصد خرید آن را دارند چه مزایایی برایشان خواهد داشت. سعی کنید در کنار ارائه اطلاعات فنی، ویژگی های برجسته و بارز محصول را به آن ها معرفی نمایید.
 • داشتن لحن طبیعی
  اگر بتوانید با مشتری ارتباطی عمیق برقرار کنید، به خوبی در زمینه فروش محصولات، موفقیت خود را تضمین خواهید کرد. در واقع برای تولید محتوای محصول سعی کنید با داشتن لحن و زبان طبیعی بتوانید اعتماد مشتری را کسب کنید. در این بین شبکه ‌های اجتماعی نیز به عنوان بستری ایده‌ آل برای بررسی نظرات مشتریان شناخته می شوند. سعی کنید متناسب با محصولاتی که قصد فروش دارید، سبک و لحن خود را تغییر دهید.
 • استفاده از کلمات هیجان انگیز
  در کنار تولید محتوای خلاقانه و جذاب، برای معرفی محصول می توانید از کلمات هیجان انگیز، بیشترین بهره را ببرید. مشتری با مطالعه محتوای ارائه شده توسط شما به خوبی می تواند تحریک شود تا روی به خرید محصولات ارائه شده بیاورد. محتوای جذاب و تازه با استفاده از جملات هیجان انگیز به مانند نحوه تعریف داستان، مخاطبان را متقاعد می کند که خرید خود را از فروشگاه شما انجام دهند.

ده نکته کلیدی تولید محتوا برای محصول

 • بهینه سازی محتوا
  رعایت اصول سئو در تولید محتوا برای معرفی محصول، اهمیت بسیار بالایی دارد. با توجه به این که کلید واژه ها در دنیای بازاریابی دیجیتال و جستجو در اینترنت حرف اول را می زنند، دقت کنید که یک محتوای خاص با رعایت اصول سئو در معرض دید کاربران قرار دهید. استفاده هوشمندانه از کلمات کلیدی و به کار بردن آن ها با ظرافت بالا کمک می کند تا محتوای جذاب و بهینه شده برای محصول خود تولید کنید. کلمات کلیدی را در توضیحات متا، توضیحات محصول و عنوان به کار ببرید.
 • ارائه تصاویر با کیفیت از محصول
  بخش عمده ‌ای از مشتریان و کاربران در بستر اینترنت قبل از مطالعه محتوای تولید شده، به بررسی تصاویر می پردازند. تجربه نشان داده که ارائه تصاویر با کیفیت و جذاب، بخش عمده ‌ای از کاربران را می ‌تواند ترغیب به خرید محصول مورد نظر نماید. قطعاً استفاده از تصاویر خوش رنگ و لعاب و جذاب به عنوان یک راهکار موثر برای معرفی محصول شناخته می شود.
 • توجه به جزئیات
  بخش زیادی از محصولات، نیاز به کسب اطلاعات کافی برای نحوه نگهداری، نحوه استفاده و همچنین میزان دوام محصول خواهند داشت. سعی کنید در نوشتن محتوا برای معرفی محصول، این موارد را در کنار جزئیات دیگر مانند جنس، گارانتی، شرکت یا کشور سازنده و همچنین قیمت محصول به کار ببرید.
 • خوانا بودن محتوای معرفی محصول
  محتوایی که برای محصول تولید می ‌کنید باید فارغ از مطالب بیهوده و خسته کننده باشد. متن تولید شده توسط شما باید جذابیت بالایی برای کاربران به همراه داشته و نکات متعددی را در بر گیرد. به عنوان مثال، نوشتن پاراگراف های کوتاه، استفاده از متن های رنگی برای بیان قسمت ‌های مهم و رعایت علائم نگارشی از نکات مهم در این زمینه شناخته می شوند.
 • استفاده از ویدئو و اینفوگرافیک
  برای تولید محتوای محصول، استفاده از اینفوگرافیک به صورت هوشمندانه کمک می کند تا برای انتقال مطالب و همچنین جذب کاربر به خوبی عمل نمایید. یک محتوای کامل در عین مختصر و مفید بودن در کنار استفاده از اینفوگرافیک و ویدیوها، تاثیر بسزایی در افزایش میزان فروش خواهد داشت. برای ساخت اینفوگرافیک و همچنین ویدیوهای کاربردی می توانید از نرم افزارهای مختلف کمک بگیرید.
 • استفاده از منابع گوناگون
  هر اندازه منابع مورد استفاده توسط شما برای تولید محتوای معرفی محصول بیشتر باشد، محتوای تولید شده محکم تر و قابل استنادتر است. محتوایی که تولید می کنید باید از منابع متعددی برداشت شده و اطلاعاتی صحیح و جدید در اختیار کاربران قرار دهد.
نوشتن دیدگاه