دستمزد تولید محتوا چقدر است؟

پس از راه اندازی یک وب سایت، موارد مختلفی برای ارتقای جایگاه و پیشرفت در زمینه کاری در نظر گرفته می شود. تولید محتوا به عنوان مهمترین مبحث در این زمینه شناخته می شود. یک محتوا شما را در این امر راهنمایی می کند. با توجه به اینکه امروزه برای تولید محتوا از مدل های مختلفی استفاده می شود، هزینه و دستمزد این کار با تفاوت ‌هایی همراه است. عوامل متعددی می توانند در دستمزد تولید محتوا موثر باشند. در واقع کیفیت محتوای تولید شده در حقوقی که یک تولید کننده محتوا دریافت می کند، تاثیر فراوانی خواهد داشت. با توجه به افزایش نرخ تورم و پیشرفت چشمگیری که در زمینه راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی به وجود آمده، دستمزد تولید محتوا نیز در چند سال اخیر با تغییراتی مواجه شده است. از تعداد کلمات، کیفیت متن محتوا، عنوان محتوا، نوع محتوا که می تواند بازنویسی، تالیف یا ترجمه باشد گرفته، تا رعایت اصول استاندارد بهینه سازی، به عنوان عوامل موثر در دستمزد تولید محتوا شناخته می شوند. بسیاری از اوقات، مدیران کسب و کارها برای اینکه در هزینه‌ های پرداختی صرفه ‌جویی انجام دهند، خود اقدام به تولید محتوا می کنند. با این وجود با توجه به اینکه تولید محتوا امری تخصصی شناخته می شود، بهتر است برای رسیدن به اهداف خود از یک متخصص تولید محتوا و سئو کار کمک بگیرید. در کنار این موارد که به عنوان عوامل موثر در هزینه تولید محتوای متنی شناخته می ‌شوند، محتواها را می ‌توان به صورت ویدیویی یا صوتی نیز تولید نمود. قیمت گذاری این نوع محتوا نیز با توجه به شرایطی متغیر خواهد بود. متخصصین و تیم فعال در مجموعه یک محتوا به واسطه تجربه و دانشی که در زمینه تولید محتوای متنی و ویدیویی دارند، کمک می ‌کنند تا با پرداخت هزینه های مقرون به صرفه، بالاترین کیفیت را از محتوای تولید شده دریافت کنید.

دستمزد تولید محتوا چقدر است؟

حقوق تولید کننده محتوا چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد

یک تولید کننده محتوا، شرایط خاص خود را برای تولید محتوا در نظر می‌گیرد. با وجود اینکه امروزه علاوه بر وب سایت های مختلفی که به عنوان فعالان در زمینه تولید محتوا مشغول به خدمات رسانی هستند، بسیاری از افراد به صورت مستقیم اقدام به تولید محتوا و فروش آن ها می کنند. با این حال هر کدام از آن ها با توجه به استراتژی های مد نظر خود، برای دریافت حقوق، موارد مختلفی را در نظر می گیرند.

 • کیفیت
  بدون تردید نخستین گزینه ای که در تولید محتوا مورد بحث قرار خواهد گرفت، کیفیت کار تولید کننده است. با توجه به اینکه رعایت اصول و نکات بهینه سازی در کیفیت محتوا می ‌تواند اثرگذار باشد، فردی که مشغول به تولید محتوا است باید تمام موارد را در نظر گرفته تا بتواند محتوای مورد نیاز برای سازمان، موسسه، شرکت یا هر ارگانی را با بالاترین کیفیت تولید کند.
 • تعداد کلمات
  اگر محتوای تولید شده یک محتوای متنی باشد، از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده دستمزد و حقوق تولید کننده، تعداد کلمات خواهد بود. هر اندازه تعداد کلمات یک محتوا بیشتر باشد از سوی کارفرما باید حقوق پرداختی بیشتر شود. بدین ترتیب افزایش سرعت تایپ به محتوا نویس کمک می کند تا در یک روز کاری بتواند حقوق دریافتی بیشتری داشته باشد.

دستمزد تولید محتوای متنی و ویدئویی

 • نوع محتوا
  گاهی اوقات محتوا به شکلی است که باید به ترجمه یک متن خاص اختصاص یابد. این شرایط موجب می ‌شود که تولید کننده محتوا با دقت فراوان، بدون کم یا زیاد کردن متن مورد نظر، محتوای مورد نیاز برای کارفرما را تولید کند. نوع محتوایی که به عنوان ترجمه شناخته می ‌شود نسبت به محتواهای دیگر که تالیفی و بازنویسی هستند از قیمت بالاتری برخوردار است. در طرف مقابل، محتوای تالیفی و بازنویسی نسبت به محتوای ترجمه ‌ای کاری راحت تر شناخته می ‌شود. یک محتوا نویس یا تولیدکننده محتوا باید قیمت کمتری برای محتوای تولید شده به صورت تالیفی و بازنویسی اعلام کند.
 • آشنایی با ابزارهای کمک کننده
  محتواها می توانند به صورت ویدیوی اینفوگرافیک و صوتی نیز تولید شوند. با توجه به استقبال چشمگیری که امروزه نسبت به انواع محتوا به وجود آمده، رقابت در این زمینه گسترش یافته است. به عنوان مثال وب‌ سایت ‌های مختلف با ارائه انواع محتواهای تصویری و کلیپ های جذاب، مخاطبان را مجاب می کنند که از خدمات ارائه شده در وب سایت بهره ببرند. این شرایط موجب شده که تولید کننده محتوا، آشنایی کاملی با ابزارهای گرافیکی برای تولید محتواهای مختلف داشته باشد. هر اندازه از نرم ‌افزارهای بیشتر و با کیفیت تر در تولید محتوا استفاده شود، قیمت محتوا و حقوق تولید کننده محتوا نیز افزایش خواهد یافت.
 • تجربه و برند محتوا نویس
  گشت و گذار در اینترنت نشان می دهد که امروزه وب سایت ها و برندهای مختلفی مشغول به تولید محتوا و ارائه خدمات در این زمینه هستند. با توجه به این که برندهای مختلفی این عمل را انجام می دهند، برای دریافت بهترین خدمات و بهره مندی از یک محتوای کاربردی و بهینه سازی، سعی کنید فارغ از قیمت های اعلام شده، بهترین برند را در نظر داشته باشید.

حقوق تولید کننده محتوا چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد

دستمزد تولید محتوای متنی و ویدئویی

قیمت گذاری تولید محتوای متنی با توجه به شرایطی که بیان کردیم مشخص می شود. برای مثال کاربری که محتوای شما برای او تولید می شود، اهمیت زیادی در دستمزد تولید محتوا دارد. دستمزد تولید محتوا برای کودکان به کلی با هزینه محتوانویسی بزرگسال متفاوت است و این موارد را باید پیش از تنظیم قرارداد تولید محتوا مد نظر قرار داد. در عین حال تولید کنندگان محتواهای ویدیویی، عوامل مختلفی را می توانند برای قیمت ‌گذاری محتواهای خود در نظر گیرند. هزینه تولید محتوای ویدیویی در مقایسه با محتوای متنی بسیار بالاتر است. با توجه به اینکه تولید محتوای ویدیویی در مدت زمان کوتاه می ‌تواند رونق کسب و کار شما را علاوه بر بستر اینترنت در شبکه های اجتماعی نیز فراهم کند، سعی کنید برای دریافت بهترین خدمات از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
اینکه یک محتوا تخصصی باشد یا عمومی از دیگر موضوعاتی شناخته می ‌شود که در دستمزد تولید محتوای متنی و ویدیویی تاثیرگذاری خود را نشان می دهد. استفاده از ابزارهای گرافیکی و میکس تصاویر و صداها برای تولید محتوای ویدیویی باید به شکلی باشد که محتوای تولید شده بالاترین اثرگذاری را نشان دهد. با توجه به اینکه برای تولید محتوای ویدیویی بخش ‌های مختلفی مانند افکت گذاری، فیلم برداری، صداگذاری، تدوین، دوبله و داستان ‌پردازی مورد استفاده قرار می گیرند، هزینه تولید محتوا با توجه به کیفیت موارد بیان شده تعیین می شود.
در حالت کلی محتواهای تولید شده به صورت متنی و ویدئویی، باید سازگاری کامل با الگوریتم های گوگل داشته و کاملاً بهینه باشند.
مجموعه یک محتوا به شما اطمینان می دهد که محتوای تولید شده در این مرکز با بالاترین سطح کیفی و با در نظر گرفتن اصول سئو و رعایت نکات مهم در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه