سئو کلاه سیاه چیست | تکنیک‌های خطرناک برای سئو سایت

در این مقاله قصد داریم درباره‌ی یکی از بحث برانگیزترین بخش‌های سئو به نام سئو کلاه سیاه با شما صحبت کنیم. در ابتدا باید به این سوال جواب دهیم که سئو کلاه سیاه چیست؟
برای این که جواب این سوال را بیابید و همچنین با یک سری راهکار جهت فرار از این مشکل آشنا شوید ادامه‌ی مقاله‌ی سئو کلاه سیاه چیست؟ را مطالعه نمایید.
در ابتدا باید بدانید معنای سئو کلاه سیاه چیست؟ در سئو کلاه سیاه اقداماتی صورت می گیرد که منجر به افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو می شود. ولی اینکار از طریق ابزارهایی است که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می کنند. اصطلاح «کلاه سیاه» از فیلم‌های وسترن سرچشمه گرفت تا «آدم‌های بد» را از «آدم‌های خوب» که از کلاه سفید استفاده می‌کردند متمایز کند. اخیراً بیشتر برای توصیف هکرهای رایانه، سازندگان ویروس و کسانی که اقدامات غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند، استفاده می شود. بسیار مهم است که بدانید اجرای روش ها و استراتژی های سئو کلاه سیاه می تواند سایت شما را از موتورهای جستجو محو کند و شما را از منبع ارجاع ترافیک شماره یک در اینترنت به یک باره حذف کند. همه سئوکاران نیاز به درک درستی از سئو کلاه سیاه و عواقب آن دارند.

 

سئو کلاه سیاه چیست | تکنیک‌های خطرناک برای سئو سایت


برای فهمیدن عملکرد سئو کلاه سیاه باید بگوییم سئو کلاه سیاه معمولاً به عنوان یک عمل تایید نشده تعریف می شود که با این وجود در ابتدا می تواند رتبه یک صفحه را در صفحه نتایج موتور جستجو ( SERP ) افزایش دهد. اما در نهایت چون این اقدامات خلاف شرایط خدمات موتور جستجو است می تواند منجر به محو شدن سایت از موتور جستجو و سایت های وابسته شود. لیستی از روش ها و استراتژی های سئوکاران کلاه سیاه به طور واضح در دستورالعمل های وب مستر گوگل و دستورالعملهای مدیر وبسایت بینگ قرار گرفته و محکوم شده است. فرق اصلی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه در این سوال به طور واضح معلوم می شود: آیا کاری که انجام می‌دهم برای کاربر ارزش دارد یا فقط برای دیدن موتورهای جستجو این کار را انجام می‌دهم؟ یک آزمون به نام تورنسل وجود دارد که نشان می‌دهد آیا روش های سئو به کار برده شده برخلاف دستورالعمل‌ها است یا خیر. اگر کار شما هیچ ارزشی برای کاربر نداشته باشد، اما رتبه سایت را افزایش می دهد، احتمالاً سئو شما کلاه سیاه است.

روش های سئو کلاه سیاه

روش های سئو زیر به عنوان روش‌های کلاه سیاه در نظر گرفته می شوند و اگر می خواهید در گوگل و سایر موتورهای جستجو بالا بمانید، به هیچ وجه نباید از آن ها استفاده کنید:

  • اتوماسیون محتوا
  • صفحات درگاه
  • متن یا پیوندهای پنهان
  • کلید واژه زیاد
  • گزارش یک رقیب (یا سئوی منفی )
  • تغییر مسیرهای یواشکی
  • پنهان کاری
  • طرح های پیوند
  • شبکه های ارسال مهمان
  • دستکاری لینک (از جمله لینک های خرید)

 

 روش های سئو کلاه سیاه

نحوه گزارش سئو کلاه سیاه

دو دلیل وجود دارد که چرا ممکن است سئو کلاه سیاه را گزارش دهید. یا وب سایت شما از طریق هک مخرب، ویروس یا کمپین سئو منفی پیوندهای هرزنامه مورد حمله قرار گرفته است، یا نتایج وب اسپم را در یک کلمه کلیدی رقابتی مشاهده می کنید که وب سایت شما در آن رتبه بندی می کند. برای مورد دوم، می توانید یک گزارش وب اسپم را از طریق Google Webmaster Tools ارسال کنید. لطفا با احتیاط از این ابزار استفاده کنید. گزارش نادرست اسپم وب را می توان نوعی سئو کلاه سیاه در نظر گرفت. در صورتی که وب سایت شما از طریق هک، ویروس یا بدافزار مخرب مورد حمله قرار گرفته است، پس از حذف کد مخرب، درخواست بررسی بدافزار را بدهید.

جریمه های گوگل برای سئو کلاه سیاه

جریمه های گوگل برای سئو کلاه سیاه

روش های سئو کلاه سیاه می توانند وب سایت شما را از گوگل و سایر موتورهای جستجو محو کنند.
اگرچه ممکن است موفقیت کوتاه مدتی از طریق افزایش ترافیک سایت شما حاصل شود، اما جریمه های گوگل پیچیده تر و پیچیده تر می شوند و می توانند اثرات مخربی بر رتبه بندی و ترافیک شما داشته باشند. با وجود صدها میلیون کاربر که در روز در گوگل جستجو می کنند، آیا واقعاً می توانید از پس ایندکس برداری برآیید؟
آیا روش های سئو کلاه سیاه برای شما مناسب است؟ در جواب باید بگوییم بستگی دارد! آیا در تلاش برای ایجاد یک تجارت طولانی مدت هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، باید به هر قیمتی از سئو کلاه سیاه اجتناب کنید. در عوض، شما باید به دنبال ابزارهای جایگزین برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو باشید.
در پایان باید بگوییم شما هر آنچه را که باید در مورد روش های بهینه سازی موتور جستجو بدانید که باعث افزایش ترافیک می شود و دستورالعمل های موتورهای جستجو را نقض نمی کند، را چنان چه اصول سئو را یاد بگیرید، یاد خواهید گرفت و با انجام آن‌ها درگیر سئو کلاه سیاه نخواهید شد. شما عزیزان می توانید با مطالعه دیگر مقالات سایت یک محتوا در رابطه با سئو اطلاعات خود را در زمینه سئو اصولی و سئو کلاه سیاه بالا ببرید و مسیر درستی را برای ادامه راه خود انتخاب کنید. ممنون که ما را همراهی کردید.

نوشتن دیدگاه