تاثیر رفتار کاربران بر سئو سایت چیست؟

امروزه موتورهای جستجوگر از الگوریتم های فوق العاده هوشمندی استفاده می کنند. این الگوریتم ها کمک می کنند تا موتورهای جستجو به خوبی بتوانند رتبه بندی وب سایت ها را انجام دهند. یکی از عواملی که می تواند تاثیر مستقیم بر سئو سایت و متعاقب آن در رتبه وب سایت داشته باشد، رفتار کاربران است. اگر به عنوان مدیر یک وب سایت مشغول به فعالیت هستید و قصد دارید که در دنیای اینترنت، برند و سایت خود را برجسته کنید، باید نیازهای کاربران خود را درک کنید. با توجه به این که گوگل اهمیت زیادی به رفتار کاربران و همچنین نحوه برخورد سایت ها با آن ها می دهد، این عمل به خوبی توانسته مدیران وب سایت ها و محتوا نویسان را مجاب کند تا با درک کاربران، به خوبی بتوانند پاسخ نیازهای آن ها را بدهند. بهترین شیوه جهت استفاده از داده های رفتاری کاربران و جمع آوری نیازهای آن ها، بهینه سازی محتوا سایت است. با این روش شما به خوبی می توانید رتبه خود در موتورهای جستجوگر را بهبود بخشید. در این بین بسیاری از بازاریابان محتوا و سئو کاران، اهمیت این موضوع را درک نکرده و در محتوای خود داده های کاربران را ادغام نمی کنند. با مجموعه یک محتوا همراه باشید تا به شما اطلاعات کافی در مورد تاثیر رفتار کاربران بر سئو سایت ارائه دهیم.

 

تاثیر رفتار کاربران بر سئو سایت چیست؟

موتورهای جستجو چگونه تجربه کاربران را جمع آوری و تفسیر می کنند؟

همانگونه که عنوان کردیم، رده بندی صفحات وب سایت با استفاده از الگوریتم های فوق العاده پیچیده و هوشمند توسط موتورهای جستجو انجام می شود. در واقع از جمله اهداف الگوریتم های به کار رفته در موتورهای جستجو می توان به ایجاد فضای رقابتی در حوزه کسب و کار آنلاین اشاره کرد. جالب است بدانید که موتورهای جستجو برای انجام این کار و جمع آوری داده های کاربران، بیش از ۲۰۰ فاکتور را در نظر می گیرند و آن ها را اولویت بندی می کنند. تمام این فرآیند در نهایت منجر به این می شود که مدیران سایت ها بتوانند از تجربه کاربر، به نحو احسن بهره بگیرند. یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است با آن مواجه شوید این است که موتورهای جستجو چگونه اطلاعات کاربران را جمع آوری و تفسیر می کنند؟ با وجود اینکه الگوریتم های به کار رفته در موتورهای جستجوگر به طور اختصاصی عمل می ‌کنند ولی گوگل برای راهنمایی مدیران وب سایت ها و سئو کاران، اطلاعاتی را در مورد نحوه عملکرد موتورهای جستجو به کاربران ارائه داده است.
مکانی در گوگل به مانند یک پایگاه داده قرار دارد. این مکان به خوبی می تواند اطلاعات مورد نیاز را از صفحات وب به دست آورد و آن ها را ذخیره کند. جالب است بدانید که گوگل برای ذخیره این حجم از داده ‌ها، فضایی به میزان 1000 ترابایت اختصاص داده است. نحوه عملکرد گوگل در این زمینه به شکلی است که هنگامی که کاربر، اقدام به جستجوی یک عبارت می کند، در واقع درخواست خود را به صفحه گوگل ارسال خواهد کرد. گوگل در این بخش قصد دارد که مفهوم کلمه و عبارت جستجو شده توسط کاربر را درک کند و در واقع بتواند مقصود و معنای کلمه به کار رفته توسط کاربر را تشخیص دهد.
پس از درک درخواست ارائه شده توسط کاربر، گوگل با جستجو در آرشیو خود به دنبال یافتن بهترین نتیجه، مرتبط با مضمون و عبارت جستجو شده توسط کاربر می گردد. قوانین جدید گوگل به گونه ای طراحی شده اند که باید صفحه ارائه شده به کاربر مطابق با صنعت و خدمات مورد نیاز و با کیفیت بالا باشد، تا کاربرد به خوبی بتواند به مقصود خود دست پیدا کند. پس از این مرحله و طی شدن پروژه جستجو، گوگل نتایج مشخص شده را در اختیار شما قرار می دهد. این نتایج بر اساس پارامترهایی که در پروسه طراحی سایت و بهینه سازی عملکرد دارند، به صورت رتبه بندی در اختیار کاربران قرار داده می شوند. بد نیست بدانید که تمام این پروژه و فعالیت ها در کسری از ثانیه انجام می شوند و الگوریتم های هوشمند به خوبی می ‌توانند صفحات مورد نیاز را در اختیار کاربران بگذارند.
پس از آن که گوگل تمام فرآیند جستجو و ارائه نتایج را طی کرد، منتظر رفتار کاربران خواهد ماند. گوگل به رفتار کاربران اعتماد دارد و با بررسی داده هایی که از طریق رفتار کاربران به دست می آورد، مانند نرخ کلیک یا CTR، دفعات بازدید، نرخ تبدیل، نرخ خروج از سایت و مدت زمان ماندن در صفحه، نتایج به دست آمده را آرشیو می کند.
با این وجود الگوریتم های هوشمند به کار رفته به بهترین شکل می توانند برای جستجوهای بعدی، نیاز کاربران را تشخیص داده و پاسخی مناسب برای کاربران نمایش دهد.

موتورهای جستجو چگونه تجربه کاربران را جمع آوری و تفسیر می کنند؟

نقش داده های رفتار کاربران بر رتبه بندی موتورهای جستجو

هنگامی که شما به صورت مرتب اقدام به اضافه کردن محتوای تازه می ‌کنید، الگوریتم های به کار رفته در موتورهای جستجوگر به خوبی می توانند نحوه ارتباط کاربران با سایت شما را درک کنند. با توجه به عبارت کلیدی محتوا پادشاه است، مدیران وب سایت ها و سئو کاران در زمینه ارائه محتوا سعی می کنند به گونه ای عمل کنند، که در موتورهای جستجو به خوبی بتوانند موجبات بهبود رتبه خود را فراهم کنند. سعی کنید با ایجاد محتوای روان و مفید، نرخ تبدیل را افزایش دهید. کاربران در این زمینه با رفتار خود می ‌توانند به شما کمک کنند تا در زمینه ارائه محتوا به خوبی بتوانید متناسب با نیاز آن ها اقدام کنید. کاملاً منطقی است هنگامی که کاربران با جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر خود بتوانند به اهداف مورد نظر دست پیدا کنند، احساس رضایت از محتوای ارائه شده توسط شما خواهند داشت. با این شرایط می توانید به خوبی به افزایش کلیک های ارگانیک کمک کنید. ایجاد محتوای جذاب و روان کمک می کند تا کاربران با علاقه مندی به محتوای ارائه شده، نرخ کلیک را افزایش دهند. با وجود این که طراحی سایت به صورت حرفه ای، موجبات جلب توجه کاربران را فراهم می‌کند، ولی هیچکدام از روش ‌های مورد نظر به اندازه محتوای کاربردی و روان نمی توانند موثر واقع شوند.
در حالت کلی باید بدانید که گوگل به عنوان یک دستگاه هوشمند به خوبی می تواند رفتار کاربران را بررسی کند و با جمع آوری اطلاعات موجود، رتبه بندی سایت ها را انجام دهد. امروزه برندها و شرکت های مختلف با درک این موضوع به خوبی می توانند از رفتار کاربران استفاده کرده و موجبات افزایش کلیک کاربران بر روی وب سایت خود را فراهم کنند. شما نیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر رفتار کاربران بر سئو سایت با کارشناسان ما در یک محتوا در ارتباط باشید. 

نوشتن دیدگاه